Lista över Mäktiga byggnader: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 23: | Rad 23: | ||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 3x3 | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | 3x3 | ||
| style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_supplies-b288489ac.png [[Mäktig_byggnad-förbättring#Resursproduktion|Resursproduktion]]<br />https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_happy-a704d35c1.png [[Mäktig_byggnad-förbättring#Lycka|Lycka]] | | style="background-color:#654321;border-color:#123456;color:#efdba6;text-align:left;" | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_supplies-b288489ac.png [[Mäktig_byggnad-förbättring#Resursproduktion|Resursproduktion]]<br />https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_happy-a704d35c1.png [[Mäktig_byggnad-förbättring#Lycka|Lycka]] | ||
|- style="background-color:##503d09;border-color:##d5b945;color:##ffe783;" | |- style="background-color:##503d09;border-color:##d5b945;color:##ffe783;" | ||
| style="background-color:#503d09;border-color:#d5b945;color:#ffe783;text-align:left;" | {{sized-external-image|100px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/X_SS_BronzeAge_Landmark1-8c05e42c6.png}} | | style="background-color:#503d09;border-color:#d5b945;color:#ffe783;text-align:left;" | {{sized-external-image|100px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/X_SS_BronzeAge_Landmark1-8c05e42c6.png}} | ||
Rad 65: | Rad 59: | ||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 4x6 | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 4x6 | ||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_coins-58c29bfdc.png [[Mäktig_byggnad-förbättring#Myntproduktion|Myntproduktion]]<br />https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_military-cf9343dad.png [[Mäktig_byggnad-förbättring#Militär förstärkning|Militär förstärkning]] | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_coins-58c29bfdc.png [[Mäktig_byggnad-förbättring#Myntproduktion|Myntproduktion]]<br />https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_military-cf9343dad.png [[Mäktig_byggnad-förbättring#Militär förstärkning|Militär förstärkning]] | ||
|- style="background-color:##324125;border-color:##77ad81;color:##cce2a2;" | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | {{sized-external-image|100px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/X_SS_EarlyMiddleAge_Landmark3-dbdd9c1ab.png}} | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | [[Galatatornet]] | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | Tidig medeltid | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | 3x3 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:left;" | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_goods-d0ec16dee.png [[Mäktig_byggnad-förbättring#Varuproduktion|Varuproduktion]]<br />https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_plunder_repel-1d5b41c6c.png [[Mäktig_byggnad-förbättring#Förhindra plundring|Förhindra plundring]] | |||
|- style="background-color:##154040;border-color:##3bbaba;color:##9bf7f7;" | |- style="background-color:##154040;border-color:##3bbaba;color:##9bf7f7;" | ||
| style="background-color:#154040;border-color:#3bbaba;color:#9bf7f7;text-align:left;" | {{sized-external-image|100px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/X_SS_HighMiddleAge_Landmark1-b4c099122.png}} | | style="background-color:#154040;border-color:#3bbaba;color:#9bf7f7;text-align:left;" | {{sized-external-image|100px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/X_SS_HighMiddleAge_Landmark1-b4c099122.png}} |