Trädgårdsruiner: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Fredrik (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Sofie (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| | {| | ||
| style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:D SS MultiAge RoyalBonusSet17a.png]] | | style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:D SS MultiAge RoyalBonusSet17a.png]] | ||
- Renoveringskit | - Renoveringskit behövs för att uppgradera byggnad<br> | ||
|- | |- | ||
| style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | '''Egenskaper | | style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | '''Egenskaper''' | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| '''Typ:''' | | style="width: 30%;"| '''Typ:''' | ||
| style="width: 70%;"| Dekoration | | style="width: 70%;"| Dekoration | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| '''Storlek | | style="width: 30%;"| '''Storlek''' | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x3 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 3x3 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| ''' | | style="width: 30%;"| '''Introducerades:''' | ||
| style="width: 70%;"| 5 | | style="width: 70%;"| 5-årsjubileumet 2017 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| '''Set:''' | | style="width: 30%;"| '''Set:''' | ||
Rad 26: | Rad 26: | ||
{| style="width: 85%; margin: auto;" | {| style="width: 85%; margin: auto;" | ||
! | ! Tidsålder | ||
! [[File:icon_happiness.png]] | ! [[File:icon_happiness.png]] | ||
! [[File:Icon 5yr crown mobile.png|24px|link=]] 1 <br> [[File:icon_defense.png]] | ! [[File:Icon 5yr crown mobile.png|24px|link=]] 1 <br> [[File:icon_defense.png]] | ||
Rad 33: | Rad 33: | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#b78d13;" | | | style="color:white; background-color:#b78d13;" | Bronsåldern | ||
| 290 | | 290 | ||
| 2% | | 2% | ||
Rad 39: | Rad 39: | ||
| 45 | | 45 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#984420;" | | | style="color:white; background-color:#984420;" | Järnåldern | ||
| 360 | | 360 | ||
| 2% | | 2% | ||
Rad 45: | Rad 45: | ||
| 72 | | 72 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#4e8144;" | Tidig | | style="color:white; background-color:#4e8144;" | Tidig Medeltid | ||
| 410 | | 410 | ||
| 2% | | 2% | ||
Rad 63: | Rad 63: | ||
| 540 | | 540 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#ce6404;" | | | style="color:white; background-color:#ce6404;" | Kolonialåldern | ||
| 600 | | 600 | ||
| 2% | | 2% | ||
Rad 69: | Rad 69: | ||
| 900 | | 900 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#a72926;" | | | style="color:white; background-color:#a72926;" | Industriåldern | ||
| 670 | | 670 | ||
| 2% | | 2% | ||
| 3% | | 3% | ||
| 1 | | 1 800 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#b6895b;" | Progressiva | | style="color:white; background-color:#b6895b;" | Progressiva Eran | ||
| 750 | | 750 | ||
| 2% | | 2% | ||
| 3% | | 3% | ||
| 2 | | 2 700 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#465d88;" | Modern | | style="color:white; background-color:#465d88;" | Modern Era | ||
| 830 | | 830 | ||
| 2% | | 2% | ||
| 3% | | 3% | ||
| 4 | | 4 500 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#8d9292;" | Postmodern | | style="color:white; background-color:#8d9292;" | Postmodern Tid | ||
| 910 | | 910 | ||
| 2% | | 2% | ||
| 3% | | 3% | ||
| 7 | | 7 200 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#ce654a;" | Nutid | | style="color:white; background-color:#ce654a;" | Nutid | ||
| 1 | | 1 000 | ||
| 2% | | 2% | ||
| 3% | | 3% | ||
| 10 | | 10 800 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#22272c;" | Morgondagen | | style="color:white; background-color:#22272c;" | Morgondagen | ||
| 1 | | 1 160 | ||
| 2% | | 2% | ||
| 3% | | 3% | ||
| 18 | | 18 000 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#8dc73f;" | Framtiden | | style="color:white; background-color:#8dc73f;" | Framtiden | ||
| 1 | | 1 360 | ||
| 2% | | 2% | ||
| 3% | | 3% | ||
| 28 | | 28 800 | ||
|- | |- | ||
| style="color:black; background-color:#e9f7f7;" | | | style="color:black; background-color:#e9f7f7;" | Arktisk Framtid | ||
| 1 | | 1 580 | ||
| 2% | | 2% | ||
| 3% | | 3% | ||
| 43 | | 43 200 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#225a4b;" | | | style="color:white; background-color:#225a4b;" | Oceanisk Framtid | ||
| 1 | | 1 830 | ||
| 2% | | 2% | ||
| 3% | | 3% | ||
| 54 | | 54 000 | ||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e1bfff;" | Vitruell Framtid | |||
| 2 180 | |||
| 2% | |||
| 3% | |||
| 72 000 | |||
|} | |} |
Versionen från 21 augusti 2018 kl. 23.05
- Renoveringskit behövs för att uppgradera byggnad | |
Egenskaper | |
Typ: | Dekoration |
Storlek | 3x3 |
Introducerades: | 5-årsjubileumet 2017 |
Set: | Royal garden |