Bergsreservat – nivå 2: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 205: | Rad 205: | ||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 191,000 | | style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 191,000 | ||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 179 | | style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 179 | ||
|- | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:center;" | Rymdålder Titan | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 18,380 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 15,450 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 624,000 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 208,800 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 199 | |||
|} | |} |
Versionen från 12 juli 2023 kl. 11.59
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 4x6 | ||||||||||||
Presenterad med: | Event och Uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||
---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | ||||
Bronsålder | 810 | 248 | 120 | 1,300 | 3 |
Järnålder | 1,400 | 532 | 192 | 3,100 | 4 |
Tidig medeltid | 1,550 | 817 | 480 | 5,200 | 4 |
Högmedeltid | 1,720 | 1,148 | 960 | 7,200 | 5 |
Senmedeltid | 1,920 | 1,506 | 1,440 | 9,600 | 6 |
Kolonialålder | 2,260 | 1,900 | 2,400 | 14,500 | 7 |
Industriålder | 2,550 | 2,323 | 4,800 | 18,100 | 9 |
Progressiva eran | 2,800 | 2,772 | 7,200 | 22,000 | 12 |
Modern tid | 3,000 | 3,250 | 12,000 | 27,400 | 18 |
Postmodern tid | 3,120 | 3,745 | 19,200 | 34,400 | 24 |
Nutid | 3,630 | 4,269 | 28,800 | 44,800 | 35 |
Morgondagens tidsålder | 4,400 | 4,810 | 48,000 | 51,900 | 47 |
Framtidsepok | 5,270 | 5,379 | 76,800 | 59,400 | 57 |
Arktisk Framtid | 6,140 | 5,967 | 115,200 | 67,500 | 69 |
Oceanisk framtid | 7,090 | 6,573 | 144,000 | 76,200 | 79 |
Virtuell framtid | 8,470 | 7,197 | 192,000 | 85,300 | 96 |
Rymdålder Mars | 13,550 | 11,392 | 312,000 | 142,500 | 117 |
Rymdålder Asteroidbälte | 14,720 | 12,375 | 432,000 | 157,800 | 138 |
Rymdålder Venus | 15,910 | 13,375 | 504,000 | 174,000 | 158 |
Rymdålder Jupiters måne | 17,140 | 14,403 | 576,000 | 191,000 | 179 |
Rymdålder Titan | 18,380 | 15,450 | 624,000 | 208,800 | 199 |