Guldskörden – nivå 7: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 395: | Rad 395: | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | 33,940 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser, 4 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/strategy_points-d9d1373db.png}} Forskningspoäng, 20 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/random_good_of_age-590f80efc.png}} | | style="text-align: center;" | 33,940 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser, 4 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/strategy_points-d9d1373db.png}} Forskningspoäng, 20 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/random_good_of_age-590f80efc.png}} | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" | Imperieskattkammare: 5 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/all_goods_of_age-590f80efc.png}} | |||
|} | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold; width: 150px; " | SpaceAgeJupiterMoon | |||
| style="text-align: center; padding: 0" | 39% {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supply_production-660dd9d0f.png}} | |||
| style="text-align: center; padding: 0" | 13,556 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | |||
| style="text-align: center; padding: 0" | 36,406 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} | |||
| style="text-align: center; padding: 0" | | |||
{| style="margin: auto; width: 100%" | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" | 266,500 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt | |||
|} | |||
<br>'''Vid motivering''':<br/> | |||
{| style="margin: auto; width: 100%" | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" | 36,560 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser, 4 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/strategy_points-d9d1373db.png}} Forskningspoäng, 20 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/random_good_of_age-590f80efc.png}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | Imperieskattkammare: 5 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/all_goods_of_age-590f80efc.png}} | | style="text-align: center;" | Imperieskattkammare: 5 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/all_goods_of_age-590f80efc.png}} |
Versionen från 16 mars 2022 kl. 11.58
Egenskaper |
| |||||||||||||
Byggtid: | 5s | ||||||||||||
Storlek: | 6x4 | ||||||||||||
Presenterad med: | Event och Uppdragsserier | ||||||||||||
Gata som krävs: | 1x1 | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Tidsålder | Booster | Bidrar med | Lycka | 1d Produktion | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Bronsålder | 32% | 233 Befolkning | 1,313 |
| |||
Järnålder | 33% | 501 Befolkning | 2,361 |
| |||
Tidig medeltid | 33% | 769 Befolkning | 2,829 |
| |||
Högmedeltid | 33% | 1,080 Befolkning | 3,380 |
| |||
Senmedeltid | 34% | 1,417 Befolkning | 3,977 |
| |||
Kolonialålder | 34% | 1,788 Befolkning | 4,798 |
| |||
Industriålder | 34% | 2,186 Befolkning | 5,586 |
| |||
Progressiva eran | 35% | 2,609 Befolkning | 6,339 |
| |||
Modern tid | 35% | 3,059 Befolkning | 7,049 |
| |||
Postmodern tid | 35% | 3,525 Befolkning | 7,685 |
| |||
Nutid | 36% | 4,018 Befolkning | 8,858 |
| |||
Morgondagens tidsålder | 36% | 4,527 Befolkning | 10,397 |
| |||
Framtidsepok | 36% | 5,063 Befolkning | 12,093 |
| |||
Arktisk Framtid | 37% | 5,616 Befolkning | 13,806 |
| |||
Oceanisk framtid | 37% | 6,186 Befolkning | 15,636 |
| |||
Virtuell framtid | 37% | 6,774 Befolkning | 18,064 |
| |||
Rymdålder Mars | 38% | 10,722 Befolkning | 28,792 |
| |||
Rymdålder Asteroidbälte | 38% | 11,647 Befolkning | 31,277 |
| |||
Rymdålder Venus | 38% | 12,588 Befolkning | 33,798 |
| |||
SpaceAgeJupiterMoon | 39% | 13,556 Befolkning | 36,406 |
|