Terrakottavingård - nivå 3: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 195: | Rad 195: | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 98,600 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 98,600 | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 429 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 429 | ||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Venus | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 9,940 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 8,360 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 315,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 108,700 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 493 | |||
|} | |} |
Versionen från 15 april 2021 kl. 10.02
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 5x3 | ||||||||||||
Kedja: | Terrakottavingård | ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||
---|---|---|---|---|---|
1d | |||||
Bronsålder | 510 | 155 | 75 | 800 | 8 |
Järnålder | 870 | 333 | 120 | 1,900 | 10 |
Tidig medeltid | 970 | 511 | 300 | 3,200 | 12 |
Högmedeltid | 1,080 | 717 | 600 | 4,500 | 14 |
Senmedeltid | 1,200 | 941 | 900 | 6,000 | 17 |
Kolonialålder | 1,410 | 1,188 | 1,500 | 9,100 | 20 |
Industriålder | 1,590 | 1,452 | 3,000 | 11,300 | 27 |
Progressiva eran | 1,750 | 1,733 | 4,500 | 13,700 | 38 |
Modern tid | 1,870 | 2,031 | 7,500 | 17,100 | 54 |
Postmodern tid | 1,950 | 2,341 | 12,000 | 21,500 | 75 |
Nutid | 2,270 | 2,668 | 18,000 | 28,000 | 108 |
Morgondagens tidsålder | 2,750 | 3,006 | 30,000 | 32,400 | 145 |
Framtidsepok | 3,300 | 3,362 | 48,000 | 37,200 | 177 |
Arktisk Framtid | 3,840 | 3,729 | 72,000 | 42,200 | 215 |
Oceanisk framtid | 4,430 | 4,108 | 90,000 | 47,600 | 247 |
Virtuell framtid | 5,290 | 4,498 | 120,000 | 53,300 | 300 |
Rymdålder Mars | 8,470 | 7,120 | 195,000 | 89,100 | 365 |
Rymdålder Asteroidbälte | 9,200 | 7,734 | 270,000 | 98,600 | 429 |
Rymdålder Venus | 9,940 | 8,360 | 315,000 | 108,700 | 493 |