Shinto-tempel – nivå 5: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 210: | Rad 210: | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 25 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 25 | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 6 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 6 | ||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Venus | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 252,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | +10% | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 109,200 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 48,300 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 25 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 6 | |||
|} | |} | ||
{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supply_production-660dd9d0f.png}} Resurssamling<br> | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supply_production-660dd9d0f.png}} Resurssamling<br> |
Versionen från 15 april 2021 kl. 10.00
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 3x4 | ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | |||||
Bronsålder | 60 | +10% | 800 | 800 | 25 | 6 |
Järnålder | 96 | +10% | 1,900 | 1,900 | 25 | 6 |
Tidig medeltid | 240 | +10% | 3,200 | 3,200 | 25 | 6 |
Högmedeltid | 480 | +10% | 4,500 | 4,500 | 25 | 6 |
Senmedeltid | 720 | +10% | 6,000 | 6,000 | 25 | 6 |
Kolonialålder | 1,200 | +10% | 9,100 | 7,600 | 25 | 6 |
Industriålder | 2,400 | +10% | 11,400 | 9,200 | 25 | 6 |
Progressiva eran | 3,600 | +10% | 13,800 | 10,900 | 25 | 6 |
Modern tid | 6,000 | +10% | 17,200 | 12,600 | 25 | 6 |
Postmodern tid | 9,600 | +10% | 21,600 | 14,400 | 25 | 6 |
Nutid | 14,400 | +10% | 28,100 | 16,200 | 25 | 6 |
Morgondagens tidsålder | 24,000 | +10% | 32,600 | 18,100 | 25 | 6 |
Framtidsepok | 38,400 | +10% | 37,300 | 19,900 | 25 | 6 |
Arktisk Framtid | 57,600 | +10% | 42,400 | 21,900 | 25 | 6 |
Oceanisk framtid | 72,000 | +10% | 47,800 | 24,000 | 25 | 6 |
Virtuell framtid | 96,000 | +10% | 53,600 | 25,900 | 25 | 6 |
Rymdålder Mars | 156,000 | +10% | 89,500 | 42,000 | 25 | 6 |
Rymdålder Asteroidbälte | 216,000 | +10% | 99,100 | 45,000 | 25 | 6 |
Rymdålder Venus | 252,000 | +10% | 109,200 | 48,300 | 25 | 6 |
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).
Resurssamling