Bostadsbyggnader Feudala Japan: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{{ | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Byggnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Kostnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Krav | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Bidrar med | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Producerar | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/R_SS_Japanese_Residential1.png}}<br />[[Gasshō-zukuri-hydda (Feudala Japan)]] | ||
| | | 36 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>45 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 2x2<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br /> | ||
| | | 20 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/japanese.png}} Japansk <br/> | ||
| | | 125 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/koban_coins.png}} / 4h | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/R_SS_Japanese_Residential2.png}}<br />[[Shoin-zukuri-hus (Feudala Japan)]] | ||
| | | 96 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>120 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 2x4<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br /> | ||
| | | 68 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/japanese.png}} Japansk <br/> | ||
| | | 440 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/koban_coins.png}} / 8h | ||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/R_SS_Japanese_Residential3.png}}<br />[[Shinden-zukuri-herrgård (Feudala Japan)]] | |||
| 240 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>300 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 4x4<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br /> | |||
| 230 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/japanese.png}} Japansk <br/> | |||
| 1,084 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/koban_coins.png}} / 8h | |||
|} |
Versionen från 12 januari 2021 kl. 13.40
Byggnader | Kostnader | Krav | Bidrar med | Producerar |
---|---|---|---|---|
Gasshō-zukuri-hydda (Feudala Japan) |
36 Mynt 45 Resurser |
2x2 1x1 |
20 Japansk |
125 / 4h |
Shoin-zukuri-hus (Feudala Japan) |
96 Mynt 120 Resurser |
2x4 1x1 |
68 Japansk |
440 / 8h |
Shinden-zukuri-herrgård (Feudala Japan) |
240 Mynt 300 Resurser |
4x4 1x1 |
230 Japansk |
1,084 / 8h |