Idolernas tholos – niv. 4: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 25: | Rad 25: | ||
| style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | | style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | | style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Bytesvärde för föremål:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tid | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 3,780 | |||
| 3 - 6 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 4,730 | |||
| 4 - 7 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 5,670 | |||
| 5 - 8 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versionen från 2 december 2019 kl. 16.31
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value " 1x1" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Storlek: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 4x4Property "Size" (as page type) with input value " 4x4" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | |||||
Bronsålder | 680 | 80 | 1,000 | 800 | 4 | 1 |
Järnålder | 1,180 | 128 | 2,200 | 1,800 | 5 | 1 |
Tidig medeltid | 1,310 | 320 | 3,400 | 3,000 | 6 | 1 |
Högmedeltid | 1,460 | 640 | 4,700 | 4,300 | 6 | 1 |
Senmedeltid | 1,620 | 960 | 6,200 | 5,600 | 7 | 1 |
Kolonialålder | 1,910 | 1,600 | 9,500 | 7,100 | 9 | 1 |
Industriålder | 2,150 | 3,200 | 11,800 | 8,700 | 12 | 1 |
Progressiva eran | 2,360 | 4,800 | 14,300 | 10,200 | 16 | 1 |
Modern tid | 2,530 | 8,000 | 17,800 | 11,900 | 23 | 1 |
Postmodern tid | 2,640 | 12,800 | 22,400 | 13,500 | 32 | 1 |
Nutid | 3,060 | 19,200 | 29,200 | 15,200 | 46 | 1 |
Morgondagens tidsålder | 3,720 | 32,000 | 33,800 | 17,000 | 62 | 1 |
Framtidsepok | 4,450 | 51,200 | 38,700 | 18,700 | 76 | 1 |
Arktisk Framtid | 5,190 | 76,800 | 44,000 | 20,500 | 92 | 1 |
Oceanisk framtid | 5,990 | 96,000 | 49,600 | 22,500 | 106 | 1 |
Virtuell framtid | 7,150 | 128,000 | 55,600 | 24,300 | 128 | 1 |
Rymdålder Mars | 11,440 | 208,000 | 92,800 | 39,400 | 156 | 1 |