Vattenhöstkvarn: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 24: | Rad 24: | ||
| style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | | style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | | style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Bytesvärde för föremål:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tid | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 9,450 | |||
| 12 - 19 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 11,810 | |||
| 15 - 24 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 14,180 | |||
| 18 - 28 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versionen från 2 december 2019 kl. 16.31
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value " 1x1" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Storlek: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 3x3Property "Size" (as page type) with input value " 3x3" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | ||||||
Bronsålder | 43 | 45 | 500 | 610 | 8 | 1 | 10 |
Järnålder | 91 | 72 | 1,200 | 1,050 | 10 | 1 | 10 |
Tidig medeltid | 140 | 180 | 2,000 | 1,160 | 12 | 1 | 10 |
Högmedeltid | 197 | 360 | 2,800 | 1,290 | 14 | 1 | 10 |
Senmedeltid | 258 | 540 | 3,700 | 1,440 | 16 | 1 | 10 |
Kolonialålder | 326 | 900 | 5,600 | 1,700 | 19 | 1 | 10 |
Industriålder | 398 | 1,800 | 7,000 | 1,910 | 26 | 1 | 10 |
Progressiva eran | 476 | 2,700 | 8,400 | 2,100 | 36 | 1 | 10 |
Modern tid | 558 | 4,500 | 10,500 | 2,250 | 52 | 1 | 10 |
Postmodern tid | 643 | 7,200 | 13,200 | 2,340 | 72 | 1 | 10 |
Nutid | 732 | 10,800 | 17,200 | 2,720 | 103 | 1 | 10 |
Morgondagens tidsålder | 825 | 18,000 | 19,900 | 3,300 | 139 | 1 | 10 |
Framtidsepok | 923 | 28,800 | 22,800 | 3,960 | 170 | 1 | 10 |
Arktisk Framtid | 1,024 | 43,200 | 25,900 | 4,610 | 206 | 1 | 10 |
Oceanisk framtid | 1,128 | 54,000 | 29,200 | 5,320 | 237 | 1 | 10 |
Virtuell framtid | 1,235 | 72,000 | 32,700 | 6,350 | 288 | 1 | 10 |
Rymdålder Mars | 1,955 | 117,000 | 54,700 | 10,160 | 350 | 1 | 10 |
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).