Yggdrasil – nivå 9: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 24: | Rad 24: | ||
| style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | | style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | | style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Bytesvärde för föremål:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tid | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 12,150 | |||
| 15 - 24 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 15,190 | |||
| 19 - 30 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 18,230 | |||
| 23 - 36 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versionen från 2 december 2019 kl. 16.30
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value " 1x1" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Storlek: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 3x3Property "Size" (as page type) with input value " 3x3" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | ||||||
Bronsålder | 45 | +30% | 800 | 800 | 15 | 20 | 8 |
Järnålder | 72 | +30% | 2,000 | 2,000 | 20 | 20 | 8 |
Tidig medeltid | 180 | +30% | 3,300 | 3,300 | 24 | 20 | 8 |
Högmedeltid | 360 | +30% | 4,700 | 4,700 | 28 | 20 | 8 |
Senmedeltid | 540 | +30% | 6,200 | 6,200 | 32 | 20 | 8 |
Kolonialålder | 900 | +30% | 9,400 | 7,800 | 39 | 20 | 8 |
Industriålder | 1,800 | +30% | 11,700 | 9,500 | 54 | 20 | 8 |
Progressiva eran | 2,700 | +30% | 14,200 | 11,200 | 75 | 20 | 8 |
Modern tid | 4,500 | +30% | 17,700 | 13,000 | 107 | 20 | 8 |
Postmodern tid | 7,200 | +30% | 22,200 | 14,800 | 149 | 20 | 8 |
Nutid | 10,800 | +30% | 28,900 | 16,700 | 213 | 20 | 8 |
Morgondagens tidsålder | 18,000 | +30% | 33,500 | 18,700 | 287 | 20 | 8 |
Framtidsepok | 28,800 | +30% | 38,400 | 20,500 | 382 | 20 | 8 |
Arktisk Framtid | 43,200 | +30% | 43,600 | 22,500 | 488 | 20 | 8 |
Oceanisk framtid | 54,000 | +30% | 49,200 | 24,600 | 594 | 20 | 8 |
Virtuell framtid | 72,000 | +30% | 55,100 | 26,600 | 701 | 20 | 8 |
Rymdålder Mars | 117,000 | +30% | 92,000 | 43,100 | 828 | 20 | 8 |
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).
Ökar attackförbättringen för spelarens anfallande armé.