Luau: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 25: | Rad 25: | ||
| style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | | style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | | style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Bytesvärde för föremål:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tid | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 4,050 | |||
| 3 - 6 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 5,060 | |||
| 4 - 7 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 6,080 | |||
| 5 - 9 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versionen från 2 december 2019 kl. 16.29
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Produktionsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value " 1x1" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Storlek: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 4x5Property "Size" (as page type) with input value " 4x5" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Kräver | Bidrar med | Producerar | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5m | 15m | 1h | 4h | 8h | 1d | ||||
Bronsålder | 90 | 203 | 100 | 20 | 67 | 160 | 267 | 1 | 10 |
Järnålder | 180 | 233 | 160 | 50 | 160 | 384 | 640 | 1 | 10 |
Tidig medeltid | 260 | 266 | 400 | 80 | 267 | 640 | 1,067 | 1 | 10 |
Högmedeltid | 340 | 297 | 800 | 110 | 373 | 896 | 1,493 | 1 | 10 |
Senmedeltid | 410 | 331 | 1,200 | 150 | 493 | 1,184 | 1,973 | 1 | 10 |
Kolonialålder | 490 | 389 | 2,000 | 230 | 627 | 1,504 | 2,507 | 1 | 10 |
Industriålder | 560 | 439 | 4,000 | 280 | 760 | 1,824 | 3,040 | 1 | 10 |
Progressiva eran | 630 | 482 | 6,000 | 340 | 893 | 2,144 | 3,573 | 1 | 10 |
Modern tid | 710 | 516 | 10,000 | 420 | 1,040 | 2,496 | 4,160 | 1 | 10 |
Postmodern tid | 770 | 538 | 16,000 | 530 | 1,187 | 2,848 | 4,747 | 1 | 10 |
Nutid | 830 | 625 | 24,000 | 690 | 1,333 | 3,200 | 5,333 | 1 | 10 |
Morgondagens tidsålder | 900 | 758 | 40,000 | 800 | 1,493 | 3,584 | 5,973 | 1 | 10 |
Framtidsepok | 1,010 | 908 | 64,000 | 920 | 1,640 | 3,936 | 6,560 | 1 | 10 |
Arktisk Framtid | 1,070 | 1,058 | 96,000 | 1,050 | 1,800 | 4,320 | 7,200 | 1 | 10 |
Oceanisk framtid | 1,130 | 1,221 | 120,000 | 1,180 | 1,973 | 4,736 | 7,893 | 1 | 10 |
Virtuell framtid | 1,190 | 1,458 | 160,000 | 1,320 | 2,133 | 5,120 | 8,533 | 1 | 10 |
Rymdålder Mars | 1,820 | 2,333 | 260,000 | 2,210 | 3,453 | 8,288 | 13,813 | 1 | 10 |
Producerar en av varje vara från byggnadens tidsålder (åt dig själv).