Utsmyckade bad: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Fredrik (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning Märken: mobile edit mobile web edit |
Sofie (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 13: | Rad 13: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 4x3 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_size.png|link=]] 4x3 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| ''' | | style="width: 30%;"| '''Indroducerades med:''' | ||
| style="width: 70%;"| [[FoE-fotbollscup]] 2018 | | style="width: 70%;"| [[FoE-fotbollscup]] 2018 | ||
|} | |} | ||
Rad 102: | Rad 102: | ||
| 10 % | | 10 % | ||
| 72,000 | | 72,000 | ||
|- | |||
| style="color:black; background-color:#e1bfff;" | Virtuell framtid | |||
| 4,230 | |||
| 10 % | |||
| 96,000 | |||
|} | |} |
Versionen från 20 augusti 2018 kl. 21.15
- Lycka dubblas under poleringstiden. | |
Egenskaper | |
Typ: | Kulturbyggnad |
Storlek: | 4x3 |
Indroducerades med: | FoE-fotbollscup 2018 |
Tidsålder | |||
---|---|---|---|
Bronsålder | 400 | 5 % | 60 |
Järnålder | 650 | 5 % | 96 |
Tidig medeltid | 770 | 6 % | 240 |
Högmedeltid | 860 | 6 % | 480 |
Senmedeltid | 960 | 7 % | 720 |
Kolonialålder | 1,130 | 7 % | 1,200 |
Industriålder | 1,270 | 7 % | 2,400 |
Progressiva eran | 1,400 | 8 % | 3,600 |
Modern tid | 1,500 | 8 % | 6,000 |
Postmodern tid | 1,560 | 8 % | 9,600 |
Nutid | 1,810 | 9 % | 14,400 |
Morgondagen | 2,200 | 9 % | 24,000 |
Framtiden | 2,640 | 9 % | 38,400 |
Arktisk framtid | 3,070 | 10 % | 57,600 |
Oceanisk framtid | 3,540 | 10 % | 72,000 |
Virtuell framtid | 4,230 | 10 % | 96,000 |