Jätteknölkalla: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Fredrik (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Sofie (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 41: | Rad 41: | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#984420;" | Järnålder | | style="color:white; background-color:#984420;" | Järnålder | ||
| 25 | |||
| 25 | |||
| 25 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#4e8144;" | Tidig medeltid | |||
| 30 | | 30 | ||
| 30 | | 30 | ||
| 30 | | 30 | ||
| 20 | | 20 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#2f8e8e;" | Högmedeltid | | style="color:white; background-color:#2f8e8e;" | Högmedeltid | ||
| 35 | |||
| 35 | |||
| 35 | |||
| 40 | | 40 | ||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#7f4285;" | Senmedeltid | |||
| 40 | | 40 | ||
| 40 | | 40 | ||
| 40 | | 40 | ||
| 60 | | 60 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#ce6404;" | Kolonialålder | | style="color:white; background-color:#ce6404;" | Kolonialålder | ||
| | | 45 | ||
| | | 45 | ||
| | | 45 | ||
| 100 | | 100 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#a72926;" | Industriålder | | style="color:white; background-color:#a72926;" | Industriålder | ||
| 50 | |||
| 50 | |||
| 50 | |||
| 200 | |||
|- | |||
| style="color:white; background-color:#b6895b;" | Progressiva eran | |||
| 60 | | 60 | ||
| 60 | | 60 | ||
| 60 | | 60 | ||
| 300 | | 300 | ||
|- | |- | ||
Rad 95: | Rad 95: | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#ce654a;" | Nutid | | style="color:white; background-color:#ce654a;" | Nutid | ||
| | | 95 | ||
| | | 95 | ||
| | | 95 | ||
| 1200 | | 1200 | ||
|- | |- | ||
| style="color:white; background-color:#22272c;" | Morgondagen | | style="color:white; background-color:#22272c;" | Morgondagen | ||
| | | 115 | ||
| | | 115 | ||
| | | 115 | ||
| 2000 | | 2000 | ||
|- | |- |
Versionen från 1 februari 2018 kl. 16.20