Ultra AP: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Sandrine (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 3: | Rad 3: | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:Arma_Ultraperfurante.jpg|link=|link=]] | | style="text-align: center;" colspan="2" |[[File:Arma_Ultraperfurante.jpg|link=|link=]] | ||
Ultra AP | Ultra AP är Morgondagens lätta enhet. Enheten har den speciella färdigheten ''Snabb utpostering'' samt ''Kontakt'' vilket innebär att den alltid hämnas grymt när den attackeras av andra enheter inom sin räckvidd. | ||
|- | |||
| style="color: white; background-color: #22272c; text-align: center;" colspan="2" | '''Egenskaper''' | |||
|- | |- | ||
| style=" | | style="width: 30%;"| Tidsålder: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_reward_age.png|link=]] Morgondagen | |||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| | | style="width: 30%;"| Enhetstyp: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_reward_military_unit_light_infantry.png|link=]] Lätt enhet | |||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_reward_military_unit_light_infantry.png|link=]] | |||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| Attack: | | style="width: 30%;"| Attack: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_attack.png|link=]] 110 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_attack.png|link=]] 110 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| | | style="width: 30%;"| Försvar: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_defense.png|link=]] 80 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_defense.png|link=]] 80 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| | | style="width: 30%;"| Räckvidd: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_range.png|link=]] 7 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_range.png|link=]] 7 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| | | style="width: 30%;"| Förflyttning: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_movement.png|link=]] 16 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_movement.png|link=]] 16 | ||
|- | |- | ||
| style="color: white; background-color: #22272c; text-align: center;" colspan="2" | ''' | | style="color: white; background-color: #22272c; text-align: center;" colspan="2" | '''Bonusar''' | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| | | style="width: 30%;"| Attackbonus: | ||
| style="width: 70%;"| +50 | | style="width: 70%;"| +50 mot [[File:Icon_reward_military_unit_long_range.png|link=]] artillerienheter | ||
+60 | +60 mot [[File:Icon reward military unit heavy infantry.png|link=]] tunga enheter | ||
+20 | +20 på [[File:Crater.png|link=]] kuperad terräng | ||
+40 | +40 i [[File:Rubble.png|link=]] | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| | | style="width: 30%;"| Försvarsbonus: | ||
| style="width: 70%;"| +50 | | style="width: 70%;"| +50 mot [[File:Icon_reward_military_unit_long_range.png|link=]] artillerienheter | ||
+60 | +60 mot [[File:Icon reward military unit heavy infantry.png|link=]] tunga enheter | ||
+30 | +30 i [[File:Sandbagcircle.png|link=]] förskansningen | ||
+40 | +40 i [[File:Rubble.png|link=]] | ||
|- | |- | ||
| style="color: white; background-color: #22272c; text-align: center;" colspan="2" | ''' | | style="color: white; background-color: #22272c; text-align: center;" colspan="2" | '''Färdigheter | ||
''' | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" colspan="2" | [[File:Paratrooper.png|link=Rapid Deployment]] [[ | | style="text-align: center;" colspan="2" | [[File:Paratrooper.png|link=Rapid Deployment]] [[Snabb avfärd]] | ||
[[File:Contact.png|link=Contact!]] [[ | [[File:Contact.png|link=Contact!]] [[Kontakt!]] | ||
|- | |- | ||
| style="color: white; background-color: #22272c; text-align: center;" colspan="2" | ''' | | style="color: white; background-color: #22272c; text-align: center;" colspan="2" | '''Övrig information''' | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| | | style="width: 30%;"| Stridspoäng: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_rank.png|link=]] 5850 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_rank.png|link=]] 5850 | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| | | style="width: 30%;"| Krav: | ||
| style="width: 70%;"| [[FILE:Icon_quest_alchemie.png|link=]] | | style="width: 70%;"| [[FILE:Icon_quest_alchemie.png|link=]] Terrängtaktik | ||
[[File:Military_small.png|link=]] Ultra Ap | [[File:Military_small.png|link=]] Ultra Ap-fabrik | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| | | style="width: 30%;"| Rekryteringskostnader: | ||
| style="width: 70%;"| 5200 [[File:Icon_supplies.png|link=]] | | style="width: 70%;"| 5200 [[File:Icon_supplies.png|link=]] | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| | | style="width: 30%;"| Rekryteringstid: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_time.png|link=]] 4:00:00 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_time.png|link=]] 4:00:00 timmar | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;"| | | style="width: 30%;"| Läkningstid: | ||
| style="width: 70%;"| [[File:Icon_time.png|link=]] 24 | | style="width: 70%;"| [[File:Icon_time.png|link=]] 24 min/poäng | ||
|} | |} |
Versionen från 25 september 2016 kl. 08.22
Ultra AP | |
Ultra AP är Morgondagens lätta enhet. Enheten har den speciella färdigheten Snabb utpostering samt Kontakt vilket innebär att den alltid hämnas grymt när den attackeras av andra enheter inom sin räckvidd. | |
Egenskaper | |
Tidsålder: | Morgondagen |
Enhetstyp: | Lätt enhet |
Attack: | 110 |
Försvar: | 80 |
Räckvidd: | 7 |
Förflyttning: | 16 |
Bonusar | |
Attackbonus: | +50 mot artillerienheter
+60 mot tunga enheter +20 på kuperad terräng +40 i |
Försvarsbonus: | +50 mot artillerienheter
+60 mot tunga enheter +30 i förskansningen +40 i |
Färdigheter
| |
Snabb avfärd | |
Övrig information | |
Stridspoäng: | 5850 |
Krav: | Terrängtaktik
Ultra Ap-fabrik |
Rekryteringskostnader: | 5200 |
Rekryteringstid: | 4:00:00 timmar |
Läkningstid: | 24 min/poäng |