Shinto-tempel – nivå 9: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning Märken: Manuell återställning Återställd |
Ingen redigeringssammanfattning Märken: Manuell återställning Återställd |
||
Rad 5: | Rad 5: | ||
|- | |- | ||
| style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | '''Egenskaper''' | | style="color: black; background-color: orange; text-align: center;" colspan="2" | '''Egenskaper''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: left;" colspan="2" | | | style="text-align: left;" colspan="2" | | ||
* Grundproduktionen dubblas vid motivering. Kan plundras när den inte motiveras. | |||
* {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/reward_icons/reward_icon_renovation_kit-3fb7d9aae.png}} renoveringskit behövs för att uppgradera till nuvarande tidsåldern | * {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/reward_icons/reward_icon_renovation_kit-3fb7d9aae.png}} renoveringskit behövs för att uppgradera till nuvarande tidsåldern | ||
* {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/reward_icons/reward_icon_one_up_kit-395ac8f66.png}} uppåtkit behövs för att uppgradera med en tidsålder | * {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/reward_icons/reward_icon_one_up_kit-395ac8f66.png}} uppåtkit behövs för att uppgradera med en tidsålder | ||
* Kan sparas i lagret med {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/reward_icons/reward_icon_store_building-7dc615526.png}} byggnadsförvararkit. | * Kan sparas i lagret med {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/reward_icons/reward_icon_store_building-7dc615526.png}} byggnadsförvararkit. | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;" | ''' | | style="width: 30%;" | '''Typ:''' | ||
| style="width: 70%;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/ | | style="width: 70%;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/residential-50ae9bf59.png}} Bostadsbyggnader | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Gata:''' | |||
| style="width: 70%;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1 | |||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;" | '''Storlek:''' | | style="width: 30%;" | '''Storlek:''' | ||
Rad 23: | Rad 24: | ||
| style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | | style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Event och Uppdragsserier]] | | style="width: 70%;" | [[Event och Uppdragsserier]] | ||
|- | |- | ||
| style="width: 30%;" | '''Bytesvärde för föremål:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tid | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins-19c6457d8.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones-cb7e81394.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 12,150 | |||
| 15 - 24 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 15,190 | |||
| 19 - 30 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 18,230 | |||
| 23 - 36 | |||
|} | |||
| style=" | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
|} | |} | ||
{| style="margin: auto;" | |||
|- | |- | ||
! style="text-align: center | ! style="text-align: center" rowspan="3" | Ålder | ||
! style="text-align: center;" colspan="2" | Bidrar med | |||
! style="text-align: center;" colspan="4" | Producerar | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | ! style="text-align: center;" rowspan="2" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} | ||
|} | ! style="text-align: center;" rowspan="2" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supply_production-660dd9d0f.png}} | ||
! style="text-align: center;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} | |||
! style="text-align: center;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} | |||
! style="text-align: center;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/random_good_of_age-590f80efc.png}} | |||
! style="text-align: center;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/strategy_points-d9d1373db.png}} | |||
|- | |- | ||
! style="text-align: center;" | 1d | |||
! style="text-align: center;" colspan="3" | om motiverade | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#503d09;border-color:#d5b945;color:#ffe783;text-align:center;" | Bronsålder | ||
| | | style="background-color:#503d09;border-color:#d5b945;color:#ffe783;text-align:right;" | 60 | ||
| style="background-color:#503d09;border-color:#d5b945;color:#ffe783;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#503d09;border-color:#d5b945;color:#ffe783;text-align:right;" | 1,000 | |||
| style="background-color:#503d09;border-color:#d5b945;color:#ffe783;text-align:right;" | 1,000 | |||
| style="background-color:#503d09;border-color:#d5b945;color:#ffe783;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#503d09;border-color:#d5b945;color:#ffe783;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="background-color:#521e09;border-color:#ff7772;color:#f4eea7;text-align:center;" | Järnålder | |||
| style="text-align: | | style="background-color:#521e09;border-color:#ff7772;color:#f4eea7;text-align:right;" | 96 | ||
| style="text-align: | | style="background-color:#521e09;border-color:#ff7772;color:#f4eea7;text-align:right;" | +25% | ||
| style="text-align: | | style="background-color:#521e09;border-color:#ff7772;color:#f4eea7;text-align:right;" | 2,400 | ||
| style="background-color:#521e09;border-color:#ff7772;color:#f4eea7;text-align:right;" | 2,400 | |||
| style="background-color:#521e09;border-color:#ff7772;color:#f4eea7;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#521e09;border-color:#ff7772;color:#f4eea7;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:center;" | Tidig medeltid | ||
| | | style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:right;" | 240 | ||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:right;" | 4,000 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:right;" | 4,000 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#324125;border-color:#77ad81;color:#cce2a2;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#154040;border-color:#3bbaba;color:#9bf7f7;text-align:center;" | Högmedeltid | ||
| style="background-color:#154040;border-color:#3bbaba;color:#9bf7f7;text-align:right;" | 480 | |||
| style="background-color:#154040;border-color:#3bbaba;color:#9bf7f7;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#154040;border-color:#3bbaba;color:#9bf7f7;text-align:right;" | 5,500 | |||
| style="background-color:#154040;border-color:#3bbaba;color:#9bf7f7;text-align:right;" | 5,500 | |||
| style="background-color:#154040;border-color:#3bbaba;color:#9bf7f7;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#154040;border-color:#3bbaba;color:#9bf7f7;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#46254a;border-color:#d178db;color:#f4c5f9;text-align:center;" | Senmedeltid | ||
| | | style="background-color:#46254a;border-color:#d178db;color:#f4c5f9;text-align:right;" | 720 | ||
| style="background-color:#46254a;border-color:#d178db;color:#f4c5f9;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#46254a;border-color:#d178db;color:#f4c5f9;text-align:right;" | 7,300 | |||
| style="background-color:#46254a;border-color:#d178db;color:#f4c5f9;text-align:right;" | 7,300 | |||
| style="background-color:#46254a;border-color:#d178db;color:#f4c5f9;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#46254a;border-color:#d178db;color:#f4c5f9;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="background-color:#6b3c08;border-color:#ffffff;color:#fecead;text-align:center;" | Kolonialålder | |||
| style="text-align: | | style="background-color:#6b3c08;border-color:#ffffff;color:#fecead;text-align:right;" | 1,200 | ||
| style="text-align: | | style="background-color:#6b3c08;border-color:#ffffff;color:#fecead;text-align:right;" | +25% | ||
| style="text-align: | | style="background-color:#6b3c08;border-color:#ffffff;color:#fecead;text-align:right;" | 11,200 | ||
| style="background-color:#6b3c08;border-color:#ffffff;color:#fecead;text-align:right;" | 9,300 | |||
| style="background-color:#6b3c08;border-color:#ffffff;color:#fecead;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#6b3c08;border-color:#ffffff;color:#fecead;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#561918;border-color:#ffafaf;color:#ffafaf;text-align:center;" | Industriålder | ||
| | | style="background-color:#561918;border-color:#ffafaf;color:#ffafaf;text-align:right;" | 2,400 | ||
| style="background-color:#561918;border-color:#ffafaf;color:#ffafaf;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#561918;border-color:#ffafaf;color:#ffafaf;text-align:right;" | 13,900 | |||
| style="background-color:#561918;border-color:#ffafaf;color:#ffafaf;text-align:right;" | 11,300 | |||
| style="background-color:#561918;border-color:#ffafaf;color:#ffafaf;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#561918;border-color:#ffafaf;color:#ffafaf;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#70490d;border-color:#ffb065;color:#ffead5;text-align:center;" | Progressiva eran | ||
| style="background-color:#70490d;border-color:#ffb065;color:#ffead5;text-align:right;" | 3,600 | |||
| style="background-color:#70490d;border-color:#ffb065;color:#ffead5;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#70490d;border-color:#ffb065;color:#ffead5;text-align:right;" | 16,900 | |||
| style="background-color:#70490d;border-color:#ffb065;color:#ffead5;text-align:right;" | 13,300 | |||
| style="background-color:#70490d;border-color:#ffb065;color:#ffead5;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#70490d;border-color:#ffb065;color:#ffead5;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:center;" | Modern tid | ||
| | | style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:right;" | 6,000 | ||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:right;" | 21,000 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:right;" | 15,400 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#27426d;border-color:#65b4ff;color:#ffead5;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="background-color:#4f5751;border-color:#f8f8f8;color:#ffead5;text-align:center;" | Postmodern tid | |||
| style="text-align: | | style="background-color:#4f5751;border-color:#f8f8f8;color:#ffead5;text-align:right;" | 9,600 | ||
| style="text-align: | | style="background-color:#4f5751;border-color:#f8f8f8;color:#ffead5;text-align:right;" | +25% | ||
| style="text-align: | | style="background-color:#4f5751;border-color:#f8f8f8;color:#ffead5;text-align:right;" | 26,400 | ||
| style="background-color:#4f5751;border-color:#f8f8f8;color:#ffead5;text-align:right;" | 17,600 | |||
| style="background-color:#4f5751;border-color:#f8f8f8;color:#ffead5;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#4f5751;border-color:#f8f8f8;color:#ffead5;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#c1522e;border-color:#ff8946;color:#ffd6cb;text-align:center;" | Nutid | ||
| | | style="background-color:#c1522e;border-color:#ff8946;color:#ffd6cb;text-align:right;" | 14,400 | ||
| style="background-color:#c1522e;border-color:#ff8946;color:#ffd6cb;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#c1522e;border-color:#ff8946;color:#ffd6cb;text-align:right;" | 34,400 | |||
| style="background-color:#c1522e;border-color:#ff8946;color:#ffd6cb;text-align:right;" | 19,800 | |||
| style="background-color:#c1522e;border-color:#ff8946;color:#ffd6cb;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#c1522e;border-color:#ff8946;color:#ffd6cb;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#1e2126;border-color:#3d76c8;color:#b9b9b9;text-align:center;" | Morgondagens tidsålder | ||
| style="background-color:#1e2126;border-color:#3d76c8;color:#b9b9b9;text-align:right;" | 24,000 | |||
| style="background-color:#1e2126;border-color:#3d76c8;color:#b9b9b9;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#1e2126;border-color:#3d76c8;color:#b9b9b9;text-align:right;" | 39,800 | |||
| style="background-color:#1e2126;border-color:#3d76c8;color:#b9b9b9;text-align:right;" | 22,200 | |||
| style="background-color:#1e2126;border-color:#3d76c8;color:#b9b9b9;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#1e2126;border-color:#3d76c8;color:#b9b9b9;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#3d5f1b;border-color:#80ff00;color:#cce5ac;text-align:center;" | Framtidsepok | ||
| | | style="background-color:#3d5f1b;border-color:#80ff00;color:#cce5ac;text-align:right;" | 38,400 | ||
| style="background-color:#3d5f1b;border-color:#80ff00;color:#cce5ac;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#3d5f1b;border-color:#80ff00;color:#cce5ac;text-align:right;" | 45,600 | |||
| style="background-color:#3d5f1b;border-color:#80ff00;color:#cce5ac;text-align:right;" | 24,400 | |||
| style="background-color:#3d5f1b;border-color:#80ff00;color:#cce5ac;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#3d5f1b;border-color:#80ff00;color:#cce5ac;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:center;" | Arktisk Framtid | |||
| style="text-align: | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:right;" | 57,600 | ||
| style="text-align: | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:right;" | +25% | ||
| style="text-align: | | style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:right;" | 51,800 | ||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:right;" | 26,700 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#b1b1b1;border-color:#daf0ff;color:#1b1d29;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#19483c;border-color:#3fffe1;color:#cbfff3;text-align:center;" | Oceanisk framtid | ||
| | | style="background-color:#19483c;border-color:#3fffe1;color:#cbfff3;text-align:right;" | 72,000 | ||
| style="background-color:#19483c;border-color:#3fffe1;color:#cbfff3;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#19483c;border-color:#3fffe1;color:#cbfff3;text-align:right;" | 58,500 | |||
| style="background-color:#19483c;border-color:#3fffe1;color:#cbfff3;text-align:right;" | 29,300 | |||
| style="background-color:#19483c;border-color:#3fffe1;color:#cbfff3;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#19483c;border-color:#3fffe1;color:#cbfff3;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#371a52;border-color:#bf77ff;color:#e1bfff;text-align:center;" | Virtuell framtid | ||
| style="background-color:#371a52;border-color:#bf77ff;color:#e1bfff;text-align:right;" | 96,000 | |||
| style="background-color:#371a52;border-color:#bf77ff;color:#e1bfff;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#371a52;border-color:#bf77ff;color:#e1bfff;text-align:right;" | 65,500 | |||
| style="background-color:#371a52;border-color:#bf77ff;color:#e1bfff;text-align:right;" | 31,700 | |||
| style="background-color:#371a52;border-color:#bf77ff;color:#e1bfff;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#371a52;border-color:#bf77ff;color:#e1bfff;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#9c4536;border-color:#e04021;color:#ffcbc1;text-align:center;" | Rymdålder Mars | ||
| | | style="background-color:#9c4536;border-color:#e04021;color:#ffcbc1;text-align:right;" | 156,000 | ||
| style="background-color:#9c4536;border-color:#e04021;color:#ffcbc1;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#9c4536;border-color:#e04021;color:#ffcbc1;text-align:right;" | 109,400 | |||
| style="background-color:#9c4536;border-color:#e04021;color:#ffcbc1;text-align:right;" | 51,300 | |||
| style="background-color:#9c4536;border-color:#e04021;color:#ffcbc1;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#9c4536;border-color:#e04021;color:#ffcbc1;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:center;" | Rymdålder Asteroidbälte | |||
| style="text-align: | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 216,000 | ||
| style="text-align: | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | +25% | ||
| style="text-align: | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 121,100 | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 55,000 | |||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Venus | ||
| | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 252,000 | ||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 133,500 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 59,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:center;" | Rymdålder Jupiters måne | ||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 288,000 | |||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 146,600 | |||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 62,800 | |||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 12 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:center;" | Rymdålder Titan | ||
| | | style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 312,000 | ||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | +25% | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 160,200 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 66,700 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 50 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 12 | |||
|} | |} | ||
{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supply_production-660dd9d0f.png}} Resurssamling<br> |
Versionen från 3 maj 2024 kl. 11.50
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 3x4 | ||||||||||||
Presenterad med: | Event och Uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | |||||
Bronsålder | 60 | +25% | 1,000 | 1,000 | 50 | 12 |
Järnålder | 96 | +25% | 2,400 | 2,400 | 50 | 12 |
Tidig medeltid | 240 | +25% | 4,000 | 4,000 | 50 | 12 |
Högmedeltid | 480 | +25% | 5,500 | 5,500 | 50 | 12 |
Senmedeltid | 720 | +25% | 7,300 | 7,300 | 50 | 12 |
Kolonialålder | 1,200 | +25% | 11,200 | 9,300 | 50 | 12 |
Industriålder | 2,400 | +25% | 13,900 | 11,300 | 50 | 12 |
Progressiva eran | 3,600 | +25% | 16,900 | 13,300 | 50 | 12 |
Modern tid | 6,000 | +25% | 21,000 | 15,400 | 50 | 12 |
Postmodern tid | 9,600 | +25% | 26,400 | 17,600 | 50 | 12 |
Nutid | 14,400 | +25% | 34,400 | 19,800 | 50 | 12 |
Morgondagens tidsålder | 24,000 | +25% | 39,800 | 22,200 | 50 | 12 |
Framtidsepok | 38,400 | +25% | 45,600 | 24,400 | 50 | 12 |
Arktisk Framtid | 57,600 | +25% | 51,800 | 26,700 | 50 | 12 |
Oceanisk framtid | 72,000 | +25% | 58,500 | 29,300 | 50 | 12 |
Virtuell framtid | 96,000 | +25% | 65,500 | 31,700 | 50 | 12 |
Rymdålder Mars | 156,000 | +25% | 109,400 | 51,300 | 50 | 12 |
Rymdålder Asteroidbälte | 216,000 | +25% | 121,100 | 55,000 | 50 | 12 |
Rymdålder Venus | 252,000 | +25% | 133,500 | 59,000 | 50 | 12 |
Rymdålder Jupiters måne | 288,000 | +25% | 146,600 | 62,800 | 50 | 12 |
Rymdålder Titan | 312,000 | +25% | 160,200 | 66,700 | 50 | 12 |
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).
Resurssamling