Guldskörden – nivå 8: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 395: | Rad 395: | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | 36,060 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser, 6 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/strategy_points-d9d1373db.png}} Forskningspoäng, 25 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/random_good_of_age-590f80efc.png}} | | style="text-align: center;" | 36,060 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser, 6 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/strategy_points-d9d1373db.png}} Forskningspoäng, 25 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/random_good_of_age-590f80efc.png}} | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" | Imperieskattkammare: 10 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/all_goods_of_age-590f80efc.png}} | |||
|} | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold; width: 150px; " | SpaceAgeJupiterMoon | |||
| style="text-align: center; padding: 0" | 42% {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supply_production-660dd9d0f.png}} | |||
| style="text-align: center; padding: 0" | 14,686 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | |||
| style="text-align: center; padding: 0" | 39,816 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} | |||
| style="text-align: center; padding: 0" | | |||
{| style="margin: auto; width: 100%" | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" | 284,200 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt | |||
|} | |||
<br>'''Vid motivering''':<br/> | |||
{| style="margin: auto; width: 100%" | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" | 38,840 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser, 6 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/strategy_points-d9d1373db.png}} Forskningspoäng, 25 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/random_good_of_age-590f80efc.png}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | Imperieskattkammare: 10 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/all_goods_of_age-590f80efc.png}} | | style="text-align: center;" | Imperieskattkammare: 10 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/all_goods_of_age-590f80efc.png}} |
Versionen från 16 mars 2022 kl. 11.58
Egenskaper |
| |||||||||||||
Byggtid: | 5s | ||||||||||||
Storlek: | 6x4 | ||||||||||||
Presenterad med: | Event och Uppdragsserier | ||||||||||||
Gata som krävs: | 1x1 | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Tidsålder | Booster | Bidrar med | Lycka | 1d Produktion | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Bronsålder | 35% | 253 Befolkning | 1,443 |
| |||
Järnålder | 36% | 543 Befolkning | 2,593 |
| |||
Tidig medeltid | 36% | 833 Befolkning | 3,103 |
| |||
Högmedeltid | 36% | 1,170 Befolkning | 3,700 |
| |||
Senmedeltid | 37% | 1,535 Befolkning | 4,355 |
| |||
Kolonialålder | 37% | 1,938 Befolkning | 5,258 |
| |||
Industriålder | 37% | 2,368 Befolkning | 6,108 |
| |||
Progressiva eran | 38% | 2,827 Befolkning | 6,937 |
| |||
Modern tid | 38% | 3,313 Befolkning | 7,703 |
| |||
Postmodern tid | 38% | 3,819 Befolkning | 8,399 |
| |||
Nutid | 39% | 4,352 Befolkning | 9,672 |
| |||
Morgondagens tidsålder | 39% | 4,905 Befolkning | 11,365 |
| |||
Framtidsepok | 39% | 5,485 Befolkning | 13,225 |
| |||
Arktisk Framtid | 40% | 6,084 Befolkning | 15,094 |
| |||
Oceanisk framtid | 40% | 6,702 Befolkning | 17,102 |
| |||
Virtuell framtid | 40% | 7,338 Befolkning | 19,758 |
| |||
Rymdålder Mars | 41% | 11,616 Befolkning | 31,486 |
| |||
Rymdålder Asteroidbälte | 41% | 12,617 Befolkning | 34,217 |
| |||
Rymdålder Venus | 41% | 13,638 Befolkning | 36,968 |
| |||
SpaceAgeJupiterMoon | 42% | 14,686 Befolkning | 39,816 |
|