Halmstjärnstält: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 221: | Rad 221: | ||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 36 | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 36 | ||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 30 | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 30 | ||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1 | |||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Jupiters måne | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 40 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 42 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 34 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1 | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1 | ||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1 | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1 |
Versionen från 25 april 2022 kl. 15.10
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Slumpmässigt producerande byggnad | ||||||||||||
Gata: | Ingen gata krävs | ||||||||||||
Storlek: | 1x1 | ||||||||||||
Set: | Vinterby-set | ||||||||||||
Presenterad med: | Event och Uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1d | 1 x | 2 x | 3 x | 4 x | ||
Bronsålder | 40 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Järnålder | 40 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Tidig medeltid | 40 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Högmedeltid | 40 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Senmedeltid | 40 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Kolonialålder | 40 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Industriålder | 40 | 2 | 3 | 1 | 1 | 1 |
Progressiva eran | 40 | 2 | 4 | 1 | 1 | 1 |
Modern tid | 40 | 4 | 5 | 1 | 1 | 1 |
Postmodern tid | 40 | 5 | 7 | 1 | 1 | 1 |
Nutid | 40 | 6 | 10 | 1 | 1 | 1 |
Morgondagens tidsålder | 40 | 8 | 12 | 1 | 1 | 1 |
Framtidsepok | 40 | 10 | 15 | 1 | 1 | 1 |
Arktisk Framtid | 40 | 12 | 15 | 1 | 1 | 1 |
Oceanisk framtid | 40 | 15 | 16 | 1 | 1 | 1 |
Virtuell framtid | 40 | 18 | 18 | 1 | 1 | 1 |
Rymdålder Mars | 40 | 24 | 22 | 1 | 1 | 1 |
Rymdålder Asteroidbälte | 40 | 30 | 26 | 1 | 1 | 1 |
Rymdålder Venus | 40 | 36 | 30 | 1 | 1 | 1 |
Rymdålder Jupiters måne | 40 | 42 | 34 | 1 | 1 | 1 |
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).