Vintertåget – nivå 7: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 255: | Rad 255: | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 4 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 4 | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 5 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 5 | ||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Venus | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 11,750 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 10,556 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 441,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 130,300 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 14,850 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1,380 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 4 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 5 | |||
|} | |} |
Versionen från 15 april 2021 kl. 10.04
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 7x3 | ||||||||||||
Kedja: | Vintertåget | ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1d | ||||||||
Bronsålder | 600 | 196 | 105 | 950 | 760 | 21 | 4 | 5 |
Järnålder | 1,030 | 420 | 168 | 2,300 | 1,300 | 27 | 4 | 5 |
Tidig medeltid | 1,140 | 645 | 420 | 3,850 | 1,440 | 33 | 4 | 5 |
Högmedeltid | 1,270 | 906 | 840 | 5,400 | 1,610 | 39 | 4 | 5 |
Senmedeltid | 1,420 | 1,188 | 1,260 | 7,200 | 1,790 | 45 | 4 | 5 |
Kolonialålder | 1,670 | 1,500 | 2,100 | 10,900 | 2,110 | 54 | 4 | 5 |
Industriålder | 1,880 | 1,833 | 4,200 | 13,600 | 2,380 | 75 | 4 | 5 |
Progressiva eran | 2,070 | 2,188 | 6,300 | 16,500 | 2,610 | 105 | 4 | 5 |
Modern tid | 2,210 | 2,565 | 10,500 | 20,500 | 2,800 | 150 | 4 | 5 |
Postmodern tid | 2,310 | 2,956 | 16,800 | 25,800 | 2,910 | 210 | 4 | 5 |
Nutid | 2,680 | 3,369 | 25,200 | 33,500 | 3,390 | 300 | 4 | 5 |
Morgondagens tidsålder | 3,250 | 3,796 | 42,000 | 38,800 | 4,110 | 405 | 4 | 5 |
Framtidsepok | 3,900 | 4,246 | 67,200 | 44,500 | 4,920 | 495 | 4 | 5 |
Arktisk Framtid | 4,540 | 4,709 | 100,800 | 50,600 | 5,730 | 600 | 4 | 5 |
Oceanisk framtid | 5,240 | 5,187 | 126,000 | 57,000 | 6,620 | 690 | 4 | 5 |
Virtuell framtid | 6,260 | 5,680 | 168,000 | 63,900 | 7,900 | 840 | 4 | 5 |
Rymdålder Mars | 10,010 | 8,991 | 273,000 | 106,700 | 12,650 | 1,020 | 4 | 5 |
Rymdålder Asteroidbälte | 10,880 | 9,766 | 378,000 | 118,200 | 13,740 | 1,200 | 4 | 5 |
Rymdålder Venus | 11,750 | 10,556 | 441,000 | 130,300 | 14,850 | 1,380 | 4 | 5 |