Månport – nivå 1: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 236: | Rad 236: | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 5 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 5 | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 2 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 2 | ||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Venus | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 8,742 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 252,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 44,500 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 263 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 5 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 2 | |||
|} | |} | ||
{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br> | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br> |
Versionen från 15 april 2021 kl. 10.01
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 4x3 | ||||||||||||
Set: | Keltisk skog | ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1d | 1 x | 2 x | 3 x | 4 x | |||
Bronsålder | 162 | 60 | 450 | 1 | 4 | 5 | 2 |
Järnålder | 348 | 96 | 800 | 1 | 5 | 5 | 2 |
Tidig medeltid | 534 | 240 | 1,300 | 1 | 6 | 5 | 2 |
Högmedeltid | 750 | 480 | 1,900 | 1 | 7 | 5 | 2 |
Senmedeltid | 984 | 720 | 2,400 | 1 | 8 | 5 | 2 |
Kolonialålder | 1,242 | 1,200 | 3,700 | 1 | 10 | 5 | 2 |
Industriålder | 1,518 | 2,400 | 4,600 | 1 | 13 | 5 | 2 |
Progressiva eran | 1,812 | 3,600 | 5,600 | 1 | 18 | 5 | 2 |
Modern tid | 2,124 | 6,000 | 7,000 | 1 | 26 | 5 | 2 |
Postmodern tid | 2,448 | 9,600 | 8,800 | 1 | 36 | 5 | 2 |
Nutid | 2,790 | 14,400 | 11,500 | 1 | 52 | 5 | 2 |
Morgondagens tidsålder | 3,144 | 24,000 | 13,300 | 1 | 70 | 5 | 2 |
Framtidsepok | 3,516 | 38,400 | 15,200 | 1 | 93 | 5 | 2 |
Arktisk Framtid | 3,900 | 57,600 | 17,300 | 1 | 119 | 5 | 2 |
Oceanisk framtid | 4,296 | 72,000 | 19,500 | 1 | 144 | 5 | 2 |
Virtuell framtid | 4,704 | 96,000 | 21,800 | 1 | 170 | 5 | 2 |
Rymdålder Mars | 7,446 | 156,000 | 36,500 | 1 | 201 | 5 | 2 |
Rymdålder Asteroidbälte | 8,088 | 216,000 | 40,400 | 1 | 232 | 5 | 2 |
Rymdålder Venus | 8,742 | 252,000 | 44,500 | 1 | 263 | 5 | 2 |
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).