Jadestaty – nivå 5: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 190: | Rad 190: | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 3 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 3 | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 5 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 5 | ||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Venus | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 84,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 29,700 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 10 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 3 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 5 | |||
|} | |} | ||
{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_guild_goods-50aa01a86.png}} Skattkammarvaror kan endast produceras om du är medlem i ett imperium.<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br> | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_guild_goods-50aa01a86.png}} Skattkammarvaror kan endast produceras om du är medlem i ett imperium.<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br> |
Versionen från 15 april 2021 kl. 10.00
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 2x2 | ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||
---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | ||||
Bronsålder | 20 | 200 | 10 | 3 | 5 |
Järnålder | 32 | 500 | 10 | 3 | 5 |
Tidig medeltid | 80 | 900 | 10 | 3 | 5 |
Högmedeltid | 160 | 1,200 | 10 | 3 | 5 |
Senmedeltid | 240 | 1,600 | 10 | 3 | 5 |
Kolonialålder | 400 | 2,500 | 10 | 3 | 5 |
Industriålder | 800 | 3,100 | 10 | 3 | 5 |
Progressiva eran | 1,200 | 3,800 | 10 | 3 | 5 |
Modern tid | 2,000 | 4,700 | 10 | 3 | 5 |
Postmodern tid | 3,200 | 5,900 | 10 | 3 | 5 |
Nutid | 4,800 | 7,600 | 10 | 3 | 5 |
Morgondagens tidsålder | 8,000 | 8,800 | 10 | 3 | 5 |
Framtidsepok | 12,800 | 10,100 | 10 | 3 | 5 |
Arktisk Framtid | 19,200 | 11,500 | 10 | 3 | 5 |
Oceanisk framtid | 24,000 | 13,000 | 10 | 3 | 5 |
Virtuell framtid | 32,000 | 14,600 | 10 | 3 | 5 |
Rymdålder Mars | 52,000 | 24,300 | 10 | 3 | 5 |
Rymdålder Asteroidbälte | 72,000 | 26,900 | 10 | 3 | 5 |
Rymdålder Venus | 84,000 | 29,700 | 10 | 3 | 5 |
Skattkammarvaror kan endast produceras om du är medlem i ett imperium.
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).