Yggdrasil – nivå 7: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 229: | Rad 229: | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 10 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 10 | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 6 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 6 | ||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Venus | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 189,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | +24% | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 94,100 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 41,600 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1,082 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 10 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 6 | |||
|} | |} | ||
{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/att_boost_attacker-5cc95a855.png}} för attackerande armé<br> | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/att_boost_attacker-5cc95a855.png}} för attackerande armé<br> |
Versionen från 15 april 2021 kl. 09.59
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 3x3 | ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | ||||||
Bronsålder | 45 | +24% | 700 | 700 | 15 | 10 | 6 |
Järnålder | 72 | +24% | 1,700 | 1,700 | 20 | 10 | 6 |
Tidig medeltid | 180 | +24% | 2,800 | 2,800 | 24 | 10 | 6 |
Högmedeltid | 360 | +24% | 3,900 | 3,900 | 28 | 10 | 6 |
Senmedeltid | 540 | +24% | 5,200 | 5,200 | 32 | 10 | 6 |
Kolonialålder | 900 | +24% | 7,900 | 6,600 | 39 | 10 | 6 |
Industriålder | 1,800 | +24% | 9,800 | 8,000 | 54 | 10 | 6 |
Progressiva eran | 2,700 | +24% | 11,900 | 9,400 | 75 | 10 | 6 |
Modern tid | 4,500 | +24% | 14,800 | 10,900 | 107 | 10 | 6 |
Postmodern tid | 7,200 | +24% | 18,600 | 12,400 | 149 | 10 | 6 |
Nutid | 10,800 | +24% | 24,200 | 14,000 | 213 | 10 | 6 |
Morgondagens tidsålder | 18,000 | +24% | 28,000 | 15,600 | 287 | 10 | 6 |
Framtidsepok | 28,800 | +24% | 32,100 | 17,200 | 382 | 10 | 6 |
Arktisk Framtid | 43,200 | +24% | 36,500 | 18,800 | 488 | 10 | 6 |
Oceanisk framtid | 54,000 | +24% | 41,200 | 20,700 | 594 | 10 | 6 |
Virtuell framtid | 72,000 | +24% | 46,100 | 22,300 | 701 | 10 | 6 |
Rymdålder Mars | 117,000 | +24% | 77,100 | 36,100 | 828 | 10 | 6 |
Rymdålder Asteroidbälte | 162,000 | +24% | 85,300 | 38,800 | 955 | 10 | 6 |
Rymdålder Venus | 189,000 | +24% | 94,100 | 41,600 | 1,082 | 10 | 6 |
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).
för attackerande armé