Världsutställning – nivå 8: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 191: | Rad 191: | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 7 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 7 | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 5 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 5 | ||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Venus | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 15,736 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 504,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 178,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 7 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 5 | |||
|} | |} |
Versionen från 15 april 2021 kl. 09.59
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 6x4 | ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||
---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | ||||
Bronsålder | 292 | 120 | 1,300 | 7 | 5 |
Järnålder | 626 | 192 | 3,200 | 7 | 5 |
Tidig medeltid | 961 | 480 | 5,300 | 7 | 5 |
Högmedeltid | 1,350 | 960 | 7,400 | 7 | 5 |
Senmedeltid | 1,771 | 1,440 | 9,800 | 7 | 5 |
Kolonialålder | 2,236 | 2,400 | 14,900 | 7 | 5 |
Industriålder | 2,732 | 4,800 | 18,500 | 7 | 5 |
Progressiva eran | 3,262 | 7,200 | 22,500 | 7 | 5 |
Modern tid | 3,823 | 12,000 | 28,000 | 7 | 5 |
Postmodern tid | 4,406 | 19,200 | 35,200 | 7 | 5 |
Nutid | 5,022 | 28,800 | 45,800 | 7 | 5 |
Morgondagens tidsålder | 5,659 | 48,000 | 53,100 | 7 | 5 |
Framtidsepok | 6,329 | 76,800 | 60,800 | 7 | 5 |
Arktisk Framtid | 7,020 | 115,200 | 69,100 | 7 | 5 |
Oceanisk framtid | 7,733 | 144,000 | 77,900 | 7 | 5 |
Virtuell framtid | 8,467 | 192,000 | 87,300 | 7 | 5 |
Rymdålder Mars | 13,403 | 312,000 | 145,800 | 7 | 5 |
Rymdålder Asteroidbälte | 14,558 | 432,000 | 161,500 | 7 | 5 |
Rymdålder Venus | 15,736 | 504,000 | 178,000 | 7 | 5 |