Konstutställning – nivå 7: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 229: | Rad 229: | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 20 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 20 | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 8 | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | 8 | ||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Venus | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 17,110 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 10,199 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 336,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 153,800 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 21,210 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 20 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 8 | |||
|} | |} |
Versionen från 15 april 2021 kl. 09.58
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 4x4 | ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | ||||||
Bronsålder | 870 | 189 | 80 | 1,100 | 1,080 | 20 | 8 |
Järnålder | 1,500 | 406 | 128 | 2,700 | 1,860 | 20 | 8 |
Tidig medeltid | 1,660 | 623 | 320 | 4,600 | 2,060 | 20 | 8 |
Högmedeltid | 1,850 | 875 | 640 | 6,400 | 2,300 | 20 | 8 |
Senmedeltid | 2,070 | 1,148 | 960 | 8,400 | 2,560 | 20 | 8 |
Kolonialålder | 2,430 | 1,449 | 1,600 | 12,900 | 3,010 | 20 | 8 |
Industriålder | 2,740 | 1,771 | 3,200 | 16,000 | 3,400 | 20 | 8 |
Progressiva eran | 3,010 | 2,114 | 4,800 | 19,400 | 3,730 | 20 | 8 |
Modern tid | 3,220 | 2,478 | 8,000 | 24,200 | 3,990 | 20 | 8 |
Postmodern tid | 3,360 | 2,856 | 12,800 | 30,400 | 4,160 | 20 | 8 |
Nutid | 3,900 | 3,255 | 19,200 | 39,600 | 4,840 | 20 | 8 |
Morgondagens tidsålder | 4,740 | 3,668 | 32,000 | 45,800 | 5,870 | 20 | 8 |
Framtidsepok | 5,670 | 4,102 | 51,200 | 52,500 | 7,030 | 20 | 8 |
Arktisk Framtid | 6,610 | 4,550 | 76,800 | 59,700 | 8,190 | 20 | 8 |
Oceanisk framtid | 7,620 | 5,012 | 96,000 | 67,300 | 9,450 | 20 | 8 |
Virtuell framtid | 9,110 | 5,488 | 128,000 | 75,400 | 11,290 | 20 | 8 |
Rymdålder Mars | 14,570 | 8,687 | 208,000 | 125,900 | 18,070 | 20 | 8 |
Rymdålder Asteroidbälte | 15,840 | 9,436 | 288,000 | 139,500 | 19,630 | 20 | 8 |
Rymdålder Venus | 17,110 | 10,199 | 336,000 | 153,800 | 21,210 | 20 | 8 |