Senmedeltid Dekorationer: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{{ | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Byggnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Kostnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Krav | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Bidrar med | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Producerar | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_LateMiddleAge_Decayedtower-c62a6b97d.png}}<br />[[Tornruin]] | ||
| | | 24,250 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt <br/>27,740 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser <br/> | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 2x2<br />Ingen gata krävs<br /> | ||
| | | 120 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>170 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} <br/> | ||
| | | | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_LateMiddleAge_Flowerstub-03cafdab4.png}}<br />[[Krukväxt]] | ||
| | | 7,190 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt <br/>6,930 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser <br/> | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | ||
| | | 30 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>41 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} <br/> | ||
| | | | ||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_LateMiddleAge_Fountain-8205e4f26.png}}<br />[[Vattensprutande fontän]] | |||
| 110 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/premium-3c0dba348.png}} Diamanter <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 60 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>85 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} <br/> | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_LateMiddleAge_Sailorstatue-bb71a2296.png}}<br />[[Staty med sjömotiv]] | |||
| 5,070 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt <br/>1,940 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 30 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>39 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} <br/> | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_LateMiddleAge_Treegroup-807ddfcf5.png}}<br />[[Grupp av träd]] | |||
| 28,750 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt <br/>18,940 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 2x2<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 120 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>160 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} <br/> | |||
| | |||
|} |
Versionen från 1 mars 2021 kl. 12.32
Byggnader | Kostnader | Krav | Bidrar med | Producerar |
---|---|---|---|---|
Tornruin |
24,250 Mynt 27,740 Resurser |
2x2 Ingen gata krävs |
120 170 |
|
Krukväxt |
7,190 Mynt 6,930 Resurser |
1x1 Ingen gata krävs |
30 41 |
|
Vattensprutande fontän |
110 Diamanter |
1x1 Ingen gata krävs |
60 85 |
|
Staty med sjömotiv |
5,070 Mynt 1,940 Resurser |
1x1 Ingen gata krävs |
30 39 |
|
Grupp av träd |
28,750 Mynt 18,940 Resurser |
2x2 Ingen gata krävs |
120 160 |