Koloss – nivå 4: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 25: | Rad 25: | ||
| style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | | style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | | style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Bytesvärde för föremål:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tid | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 3,780 | |||
| 4 - 8 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 4,730 | |||
| 6 - 10 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 5,670 | |||
| 7 - 12 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versionen från 2 december 2019 kl. 16.31
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value " 1x1" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Storlek: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 4x4Property "Size" (as page type) with input value " 4x4" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | |||||
Bronsålder | 54 | 80 | +3% | 700 | 8 | 1 |
Järnålder | 116 | 128 | +3% | 1,600 | 11 | 1 |
Tidig medeltid | 178 | 320 | +4% | 2,700 | 13 | 1 |
Högmedeltid | 250 | 640 | +4% | 3,800 | 15 | 1 |
Senmedeltid | 328 | 960 | +5% | 5,000 | 18 | 1 |
Kolonialålder | 414 | 1,600 | +5% | 7,700 | 21 | 1 |
Industriålder | 506 | 3,200 | +6% | 9,600 | 29 | 1 |
Progressiva eran | 604 | 4,800 | +6% | 11,600 | 40 | 1 |
Modern tid | 708 | 8,000 | +7% | 14,400 | 58 | 1 |
Postmodern tid | 816 | 12,800 | +7% | 18,100 | 80 | 1 |
Nutid | 930 | 19,200 | +8% | 23,600 | 115 | 1 |
Morgondagens tidsålder | 1,048 | 32,000 | +8% | 27,300 | 155 | 1 |
Framtidsepok | 1,172 | 51,200 | +9% | 31,300 | 206 | 1 |
Arktisk Framtid | 1,300 | 76,800 | +9% | 35,600 | 263 | 1 |
Oceanisk framtid | 1,432 | 96,000 | +10% | 40,200 | 320 | 1 |
Virtuell framtid | 1,568 | 128,000 | +10% | 45,000 | 378 | 1 |
Rymdålder Mars | 2,482 | 208,000 | +11% | 75,100 | 446 | 1 |
Ökar attackförbättringen för spelarens anfallande armé.