Höstkvarn – niv. 4: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 25: | Rad 25: | ||
| style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | | style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | | style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Bytesvärde för föremål:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tid | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 5,400 | |||
| 7 - 11 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 6,750 | |||
| 8 - 14 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 8,100 | |||
| 10 - 16 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versionen från 2 december 2019 kl. 16.31
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value " 1x1" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Storlek: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 3x3Property "Size" (as page type) with input value " 3x3" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | |||||
Bronsålder | 24 | 45 | 400 | 360 | 5 | 3 |
Järnålder | 52 | 72 | 1,000 | 630 | 6 | 3 |
Tidig medeltid | 80 | 180 | 1,700 | 700 | 8 | 3 |
Högmedeltid | 113 | 360 | 2,400 | 780 | 9 | 3 |
Senmedeltid | 148 | 540 | 3,200 | 870 | 10 | 3 |
Kolonialålder | 186 | 900 | 4,800 | 1,020 | 12 | 3 |
Industriålder | 228 | 1,800 | 6,000 | 1,150 | 17 | 3 |
Progressiva eran | 272 | 2,700 | 7,300 | 1,260 | 23 | 3 |
Modern tid | 319 | 4,500 | 9,100 | 1,350 | 33 | 3 |
Postmodern tid | 367 | 7,200 | 11,400 | 1,400 | 45 | 3 |
Nutid | 419 | 10,800 | 14,800 | 1,630 | 65 | 3 |
Morgondagens tidsålder | 472 | 18,000 | 17,200 | 1,980 | 87 | 3 |
Framtidsepok | 527 | 28,800 | 19,700 | 2,370 | 107 | 3 |
Arktisk Framtid | 585 | 43,200 | 22,400 | 2,760 | 129 | 3 |
Oceanisk framtid | 644 | 54,000 | 25,200 | 3,190 | 148 | 3 |
Virtuell framtid | 706 | 72,000 | 28,300 | 3,810 | 180 | 3 |
Rymdålder Mars | 1,117 | 117,000 | 47,200 | 6,100 | 219 | 3 |
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).