Shinto-tempel – nivå 5: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 25: | Rad 25: | ||
| style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | | style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | | style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Bytesvärde för föremål:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tid | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 6,750 | |||
| 8 - 14 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 8,440 | |||
| 11 - 17 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 10,130 | |||
| 13 - 20 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versionen från 2 december 2019 kl. 16.31
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value " 1x1" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Storlek: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 3x4Property "Size" (as page type) with input value " 3x4" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | |||||
Bronsålder | 60 | +10% | 800 | 800 | 25 | 6 |
Järnålder | 96 | +10% | 1,900 | 1,900 | 25 | 6 |
Tidig medeltid | 240 | +10% | 3,200 | 3,200 | 25 | 6 |
Högmedeltid | 480 | +10% | 4,500 | 4,500 | 25 | 6 |
Senmedeltid | 720 | +10% | 6,000 | 6,000 | 25 | 6 |
Kolonialålder | 1,200 | +10% | 9,100 | 7,600 | 25 | 6 |
Industriålder | 2,400 | +10% | 11,400 | 9,200 | 25 | 6 |
Progressiva eran | 3,600 | +10% | 13,800 | 10,900 | 25 | 6 |
Modern tid | 6,000 | +10% | 17,200 | 12,600 | 25 | 6 |
Postmodern tid | 9,600 | +10% | 21,600 | 14,400 | 25 | 6 |
Nutid | 14,400 | +10% | 28,100 | 16,200 | 25 | 6 |
Morgondagens tidsålder | 24,000 | +10% | 32,600 | 18,100 | 25 | 6 |
Framtidsepok | 38,400 | +10% | 37,300 | 19,900 | 25 | 6 |
Arktisk Framtid | 57,600 | +10% | 42,400 | 21,900 | 25 | 6 |
Oceanisk framtid | 72,000 | +10% | 47,800 | 24,000 | 25 | 6 |
Virtuell framtid | 96,000 | +10% | 53,600 | 25,900 | 25 | 6 |
Rymdålder Mars | 156,000 | +10% | 89,500 | 42,000 | 25 | 6 |
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).