Maskeradbal: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 25: | Rad 25: | ||
| style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | | style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | | style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Bytesvärde för föremål:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tid | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 4,050 | |||
| 3 - 6 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 5,060 | |||
| 4 - 7 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 6,080 | |||
| 5 - 9 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versionen från 2 december 2019 kl. 16.29
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Produktionsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value " 1x1" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Storlek: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 4x5Property "Size" (as page type) with input value " 4x5" contains invalid characters or is incomplete and therefore can cause unexpected results during a query or annotation process.
| ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Kräver | Bidrar med | Producerar | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5m | 15m | 1h | 4h | 8h | 1d | ||||
Bronsålder | 90 | 203 | 100 | 30 | 65 | 150 | 250 | 5 | 2 |
Järnålder | 180 | 233 | 160 | 70 | 150 | 360 | 600 | 5 | 2 |
Tidig medeltid | 260 | 266 | 400 | 120 | 250 | 600 | 1,000 | 5 | 2 |
Högmedeltid | 340 | 297 | 800 | 160 | 350 | 840 | 1,400 | 5 | 2 |
Senmedeltid | 410 | 331 | 1,200 | 210 | 470 | 1,110 | 1,850 | 5 | 2 |
Kolonialålder | 490 | 389 | 2,000 | 280 | 590 | 1,410 | 2,350 | 5 | 2 |
Industriålder | 560 | 439 | 4,000 | 330 | 740 | 1,710 | 2,850 | 5 | 2 |
Progressiva eran | 630 | 482 | 6,000 | 380 | 850 | 2,010 | 3,350 | 5 | 2 |
Modern tid | 710 | 516 | 10,000 | 430 | 980 | 2,340 | 3,900 | 5 | 2 |
Postmodern tid | 770 | 538 | 16,000 | 500 | 1,120 | 2,670 | 4,450 | 5 | 2 |
Nutid | 830 | 625 | 24,000 | 570 | 1,250 | 3,000 | 5,000 | 5 | 2 |
Morgondagens tidsålder | 900 | 758 | 40,000 | 630 | 1,400 | 3,360 | 5,600 | 5 | 2 |
Framtidsepok | 1,010 | 908 | 64,000 | 700 | 1,540 | 3,690 | 6,150 | 5 | 2 |
Arktisk Framtid | 1,070 | 1,058 | 96,000 | 780 | 1,690 | 4,050 | 6,750 | 5 | 2 |
Oceanisk framtid | 1,130 | 1,221 | 120,000 | 855 | 1,852 | 4,440 | 7,400 | 5 | 2 |
Virtuell framtid | 1,190 | 1,458 | 160,000 | 924 | 2,003 | 4,800 | 8,000 | 5 | 2 |
Rymdålder Mars | 1,820 | 2,333 | 260,000 | 1,496 | 3,242 | 7,770 | 12,950 | 5 | 2 |
Producerar en av varje vara från byggnadens tidsålder (åt dig själv).