Högmedeltid Militära byggnader: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
(Skapade sidan med '{{#ask: Category:Högmedeltid Type::Militära byggnader | ?Name | ?ExternalImage | ?Costs | ?Requirements | ?Size | ?StreetLevel | ?Provides | ?Produces | ?ProductionT...') |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
(6 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{{ | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Byggnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Kostnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Krav | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Bidrar med | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Producerar | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/M_SS_HighMiddleAge_Archery-3b853e58e.png}}<br />[[Armborstkasern]] | ||
| | | 27,160 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>22,660 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />346 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | ||
| | | 180 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} | ||
| | | {{sized-external-image|50px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_crossbowman-00a3493fb.jpg}}<br/>Armborstskytt / 4h | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/M_SS_HighMiddleAge_Axehammer-de456de47.png}}<br />[[Bärsärkkasern]] | ||
| | | 21,720 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>18,130 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />260 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | ||
| | | 180 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} | ||
| | | {{sized-external-image|50px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_axe_hammer_warrior-caba98e2f.jpg}}<br/>Bärsärk / 4h | ||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/M_SS_HighMiddleAge_Dismountedknight-42fa3e378.png}}<br />[[Kasern för tungt infanteri]] | |||
| 38,020 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>31,720 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />476 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | |||
| 180 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} | |||
| {{sized-external-image|50px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_dismounted_knight-b108a2707.jpg}}<br/>Tungt infanteri / 4h | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/M_SS_HighMiddleAge_Siege-d26353076.png}}<br />[[Trebuchetläger]] | |||
| 43,450 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>36,250 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />563 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | |||
| 180 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} | |||
| {{sized-external-image|50px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_trebuchet-914617aac.jpg}}<br/>Trebuchet / 4h | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/M_SS_HighMiddleAge_Stable-a16456760.png}}<br />[[Riddarstall]] | |||
| 32,590 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>27,190 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x4<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />563 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | |||
| 240 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} | |||
| {{sized-external-image|50px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/unit_portraits/armyuniticons_90x90/armyuniticons_90x90_feudal_knight-c804ac414.jpg}}<br/>Riddare / 4h | |||
|} |
Nuvarande version från 5 juli 2023 kl. 17.22
Byggnader | Kostnader | Krav | Bidrar med | Producerar |
---|---|---|---|---|
Armborstkasern |
27,160 Mynt 22,660 Resurser |
3x3 1x1 346 Befolkning |
180 | Armborstskytt / 4h |
Bärsärkkasern |
21,720 Mynt 18,130 Resurser |
3x3 1x1 260 Befolkning |
180 | Bärsärk / 4h |
Kasern för tungt infanteri |
38,020 Mynt 31,720 Resurser |
3x3 1x1 476 Befolkning |
180 | Tungt infanteri / 4h |
Trebuchetläger |
43,450 Mynt 36,250 Resurser |
3x3 1x1 563 Befolkning |
180 | Trebuchet / 4h |
Riddarstall |
32,590 Mynt 27,190 Resurser |
3x4 1x1 563 Befolkning |
240 | Riddare / 4h |