Kulturvarubyggnad Forntida Egypten: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
(Skapade sidan med '{{#ask: Category:Forntida Egypten BuildingType::Kulturvarubyggnad | ?Name | ?ExternalImage | ?Costs | ?Requirements | ?Size | ?StreetLevel | ?Provides | ?Produces | ?P...') |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
(4 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{{ | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Byggnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Kostnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Krav | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Bidrar med | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Producerar | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/B_SS_Egyptians_CulturalGoodsProduction1-72f995e94.png}}<br />[[Spannmålsgård (Forntida Egypten)]] | ||
| | | 270 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>360 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser<br/>48 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/egyptians-21fe8709c.png}} Egyptier | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x4<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br /> | ||
| | | | ||
| | | 5 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/barley-b70fcedcd.png}} / 4h | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/B_SS_Egyptians_CulturalGoodsProduction2-29b2e45bf.png}}<br />[[Krukmakeri (Forntida Egypten)]] | ||
| | | 270 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>360 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser<br/>48 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/egyptians-21fe8709c.png}} Egyptier | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 4x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br /> | ||
| | | | ||
| | | 5 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/pottery-2762e1755.png}} / 4h | ||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/B_SS_Egyptians_CulturalGoodsProduction3-6ecf4ee72.png}}<br />[[Blomstergård (Forntida Egypten)]] | |||
| 338 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>450 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser<br/>36 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/egyptians-21fe8709c.png}} Egyptier | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x5<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br /> | |||
| | |||
| 5 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/flowers-be3a65fc2.png}} / 4h | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/B_SS_Egyptians_CulturalGoodsProduction4-df8e92a2a.png}}<br />[[Böneplats (Forntida Egypten)]] | |||
| 338 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>450 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser<br/>36 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/egyptians-21fe8709c.png}} Egyptier | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x5<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br /> | |||
| | |||
| 5 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/sacrificial_offerings-bacf3c147.png}} / 4h | |||
|} |
Nuvarande version från 5 juli 2023 kl. 17.20
Byggnader | Kostnader | Krav | Bidrar med | Producerar |
---|---|---|---|---|
Spannmålsgård (Forntida Egypten) |
270 Mynt 360 Resurser 48 Egyptier |
3x4 1x1 |
5 / 4h | |
Krukmakeri (Forntida Egypten) |
270 Mynt 360 Resurser 48 Egyptier |
4x3 1x1 |
5 / 4h | |
Blomstergård (Forntida Egypten) |
338 Mynt 450 Resurser 36 Egyptier |
3x5 1x1 |
5 / 4h | |
Böneplats (Forntida Egypten) |
338 Mynt 450 Resurser 36 Egyptier |
3x5 1x1 |
5 / 4h |