Diplomati Feudala Japan: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
(Skapade sidan med '{{#ask: Category:Feudala Japan BuildingType::Diplomati | ?Name | ?ExternalImage | ?Costs | ?Requirements | ?Size | ?StreetLevel | ?Provides | ?Produces | ?ProductionTi...') |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
(4 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{{ | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Byggnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Kostnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Krav | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Bidrar med | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Producerar | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy1-924d7d01b.png}}<br />[[Tōrō (Feudala Japan)]] | ||
| | | 5 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>7 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | ||
| | | 6 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy-06764a007.png}} Diplomati | ||
| | | | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy2-a53c0903f.png}}<br />[[Dekorerad Torii-port (Feudala Japan)]] | ||
| | | 23 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>32 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x1<br />Ingen gata krävs<br /> | ||
| | | 36 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy-06764a007.png}} Diplomati | ||
| | | | ||
}} | |- | ||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy3-ab90e5f1d.png}}<br />[[Helig Torii-port (Feudala Japan)]] | |||
| 23 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>32 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 1x3<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 36 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy-06764a007.png}} Diplomati | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy4-55e7f2aa7.png}}<br />[[Zenträdgård (Feudala Japan)]] | |||
| 60 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>84 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x2<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 108 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy-06764a007.png}} Diplomati | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy5-4158910b9.png}}<br />[[Shinto-helgedom (Feudala Japan)]] | |||
| 30 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>42 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 2x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />26 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/japanese-bf311e5c5.png}} Japansk | |||
| 36 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy-06764a007.png}} Diplomati | |||
| 38 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/koban_coins-8b7e9ffed.png}} / 5m | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy6-e14ac74f2.png}}<br />[[Tehus (Feudala Japan)]] | |||
| 90 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>126 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x4<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />51 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/japanese-bf311e5c5.png}} Japansk | |||
| 144 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy-06764a007.png}} Diplomati | |||
| 97 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/koban_coins-8b7e9ffed.png}} / 5m | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy7-fa57262c5.png}}<br />[[Dojo (Feudala Japan)]] | |||
| 150 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>210 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 5x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />63 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/japanese-bf311e5c5.png}} Japansk | |||
| 270 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy-06764a007.png}} Diplomati | |||
| 139 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/koban_coins-8b7e9ffed.png}} / 5m | |||
|} |
Nuvarande version från 7 juni 2024 kl. 14.49
Byggnader | Kostnader | Krav | Bidrar med | Producerar |
---|---|---|---|---|
![]() Tōrō (Feudala Japan) |
5 ![]() 7 ![]() |
![]() Ingen gata krävs |
6 ![]() |
|
![]() Dekorerad Torii-port (Feudala Japan) |
23 ![]() 32 ![]() |
![]() Ingen gata krävs |
36 ![]() |
|
![]() Helig Torii-port (Feudala Japan) |
23 ![]() 32 ![]() |
![]() Ingen gata krävs |
36 ![]() |
|
![]() Zenträdgård (Feudala Japan) |
60 ![]() 84 ![]() |
![]() Ingen gata krävs |
108 ![]() |
|
![]() Shinto-helgedom (Feudala Japan) |
30 ![]() 42 ![]() |
![]() ![]() 26 ![]() |
36 ![]() |
38 ![]() |
![]() Tehus (Feudala Japan) |
90 ![]() 126 ![]() |
![]() ![]() 51 ![]() |
144 ![]() |
97 ![]() |
![]() Dojo (Feudala Japan) |
150 ![]() 210 ![]() |
![]() ![]() 63 ![]() |
270 ![]() |
139 ![]() |