Kolonialålder Dekorationer: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
(3 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{{ | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Byggnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Kostnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Krav | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Bidrar med | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Producerar | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_ColonialAge_ClockTower-0435a831f.png}}<br />[[Klocktorn]] | ||
| | | 26,740 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>26,510 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 2x2<br />Ingen gata krävs<br /> | ||
| | | 200 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>201 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} | ||
| | | | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_ColonialAge_EagleHedge-3731631f5.png}}<br />[[Örn]] | ||
| | | 4,570 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>6,630 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | ||
| | | 50 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>40 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} | ||
| | | | ||
}} | |- | ||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_ColonialAge_FlamingoHedge-41df3d02c.png}}<br />[[Flamingo]] | |||
| 4,570 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>6,630 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 50 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>52 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_ColonialAge_GlobeStatue-59c07c92f.png}}<br />[[Globstaty]] | |||
| 3,000 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>9,710 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 50 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>50 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_ColonialAge_Guillotine-b2783f097.png}}<br />[[Giljotin]] | |||
| 11,980 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>38,820 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 2x2<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 200 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>193 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_ColonialAge_Kite-27cb9567c.png}}<br />[[Drake]] | |||
| 2,740 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>9,710 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 50 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>48 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_ColonialAge_NeptuneStatue-69da03b55.png}}<br />[[Neptunusfontän]] | |||
| 14,870 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>32,230 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 2x2<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 200 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>188 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_ColonialAge_OrnamentalTree-f46ebca6b.png}}<br />[[Prydnadsträd]] | |||
| 120 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/premium-3c0dba348.png}} Diamanter | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 100 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>105 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/D_SS_ColonialAge_PeacockHedge-556462868.png}}<br />[[Påfågel]] | |||
| 4,570 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>6,630 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 50 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} <br/>48 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/happiness-57be1ee93.png}} | |||
| | |||
|} |
Nuvarande version från 5 juli 2023 kl. 17.22
Byggnader | Kostnader | Krav | Bidrar med | Producerar |
---|---|---|---|---|
Klocktorn |
26,740 Mynt 26,510 Resurser |
2x2 Ingen gata krävs |
200 201 |
|
Örn |
4,570 Mynt 6,630 Resurser |
1x1 Ingen gata krävs |
50 40 |
|
Flamingo |
4,570 Mynt 6,630 Resurser |
1x1 Ingen gata krävs |
50 52 |
|
Globstaty |
3,000 Mynt 9,710 Resurser |
1x1 Ingen gata krävs |
50 50 |
|
Giljotin |
11,980 Mynt 38,820 Resurser |
2x2 Ingen gata krävs |
200 193 |
|
Drake |
2,740 Mynt 9,710 Resurser |
1x1 Ingen gata krävs |
50 48 |
|
Neptunusfontän |
14,870 Mynt 32,230 Resurser |
2x2 Ingen gata krävs |
200 188 |
|
Prydnadsträd |
120 Diamanter | 1x1 Ingen gata krävs |
100 105 |
|
Påfågel |
4,570 Mynt 6,630 Resurser |
1x1 Ingen gata krävs |
50 48 |