Olympisk skattkammare – nivå 7: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 247: | Rad 247: | ||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 15 | | style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 15 | ||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 5 | | style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 5 | ||
|- | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:center;" | Rymdålder Titan | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 17,560 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 11,360 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 520,000 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 206,400 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 24,500 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 15 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 5 | |||
|} | |} |
Versionen från 12 juli 2023 kl. 11.56
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 4x5 | ||||||||||||
Presenterad med: | Event och Uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | ||||||
Bronsålder | 770 | 182 | 100 | 1,300 | 1,080 | 15 | 5 |
Järnålder | 1,340 | 392 | 160 | 3,100 | 1,860 | 15 | 5 |
Tidig medeltid | 1,480 | 601 | 400 | 5,100 | 2,060 | 15 | 5 |
Högmedeltid | 1,650 | 844 | 800 | 7,100 | 2,300 | 15 | 5 |
Senmedeltid | 1,840 | 1,107 | 1,200 | 9,400 | 2,560 | 15 | 5 |
Kolonialålder | 2,160 | 1,397 | 2,000 | 14,400 | 3,010 | 15 | 5 |
Industriålder | 2,440 | 1,708 | 4,000 | 17,900 | 3,400 | 15 | 5 |
Progressiva eran | 2,680 | 2,039 | 6,000 | 21,700 | 3,730 | 15 | 5 |
Modern tid | 2,860 | 2,390 | 10,000 | 27,000 | 3,990 | 15 | 5 |
Postmodern tid | 2,980 | 2,754 | 16,000 | 34,000 | 4,160 | 15 | 5 |
Nutid | 3,470 | 3,139 | 24,000 | 44,300 | 4,840 | 15 | 5 |
Morgondagens tidsålder | 4,210 | 3,537 | 40,000 | 51,300 | 5,870 | 15 | 5 |
Framtidsepok | 5,040 | 3,956 | 64,000 | 58,800 | 7,030 | 15 | 5 |
Arktisk Framtid | 5,870 | 4,388 | 96,000 | 66,800 | 8,190 | 15 | 5 |
Oceanisk framtid | 6,770 | 4,833 | 120,000 | 75,300 | 9,450 | 15 | 5 |
Virtuell framtid | 8,090 | 5,292 | 160,000 | 84,300 | 11,290 | 15 | 5 |
Rymdålder Mars | 12,950 | 8,377 | 260,000 | 140,800 | 18,070 | 15 | 5 |
Rymdålder Asteroidbälte | 14,070 | 9,099 | 360,000 | 156,000 | 19,630 | 15 | 5 |
Rymdålder Venus | 15,200 | 9,835 | 420,000 | 172,000 | 21,210 | 15 | 5 |
Rymdålder Jupiters måne | 16,370 | 10,591 | 480,000 | 188,700 | 22,850 | 15 | 5 |
Rymdålder Titan | 17,560 | 11,360 | 520,000 | 206,400 | 24,500 | 15 | 5 |