Varghuset: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 288: | Rad 288: | ||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 5 | | style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 5 | ||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 4 | | style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 4 | ||
|- | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:center;" | Rymdålder Titan | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | -1,230 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 6,059 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 312,000 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | +16% | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | +16% | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 145,700 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 18,990 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 5 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 4 | |||
|} | |} | ||
{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/att_boost_attacker-6070a3719.png}} Anfall för attackerande armé<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/def_boost_attacker-dc9c5b559.png}} Försvar för attackerande armé<br> | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/att_boost_attacker-6070a3719.png}} Anfall för attackerande armé<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/def_boost_attacker-dc9c5b559.png}} Försvar för attackerande armé<br> |
Versionen från 12 juli 2023 kl. 11.54
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 3x4 | ||||||||||||
Presenterad med: | Event och Uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | ||||||||
Bronsålder | -50 | 97 | 60 | +6% | +6% | 900 | 840 | 5 | 4 |
Järnålder | -90 | 209 | 96 | +6% | +6% | 2,200 | 1,440 | 5 | 4 |
Tidig medeltid | -100 | 320 | 240 | +7% | +7% | 3,600 | 1,600 | 5 | 4 |
Högmedeltid | -110 | 450 | 480 | +7% | +7% | 5,000 | 1,780 | 5 | 4 |
Senmedeltid | -130 | 590 | 720 | +8% | +8% | 6,700 | 1,990 | 5 | 4 |
Kolonialålder | -150 | 745 | 1,200 | +8% | +8% | 10,100 | 2,340 | 5 | 4 |
Industriålder | -170 | 911 | 2,400 | +9% | +9% | 12,600 | 2,630 | 5 | 4 |
Progressiva eran | -190 | 1,087 | 3,600 | +9% | +9% | 15,300 | 2,890 | 5 | 4 |
Modern tid | -200 | 1,274 | 6,000 | +10% | +10% | 19,100 | 3,100 | 5 | 4 |
Postmodern tid | -210 | 1,469 | 9,600 | +10% | +10% | 24,000 | 3,230 | 5 | 4 |
Nutid | -240 | 1,674 | 14,400 | +11% | +11% | 31,300 | 3,750 | 5 | 4 |
Morgondagens tidsålder | -290 | 1,886 | 24,000 | +11% | +11% | 36,200 | 4,550 | 5 | 4 |
Framtidsepok | -350 | 2,110 | 38,400 | +12% | +12% | 41,500 | 5,450 | 5 | 4 |
Arktisk Framtid | -410 | 2,340 | 57,600 | +12% | +12% | 47,100 | 6,350 | 5 | 4 |
Oceanisk framtid | -470 | 2,578 | 72,000 | +13% | +13% | 53,100 | 7,320 | 5 | 4 |
Virtuell framtid | -560 | 2,822 | 96,000 | +13% | +13% | 59,500 | 8,750 | 5 | 4 |
Rymdålder Mars | -900 | 4,468 | 156,000 | +14% | +14% | 99,400 | 14,000 | 5 | 4 |
Rymdålder Asteroidbälte | -980 | 4,853 | 216,000 | +14% | +14% | 110,100 | 15,220 | 5 | 4 |
Rymdålder Venus | -1,060 | 5,245 | 252,000 | +15% | +15% | 121,400 | 16,440 | 5 | 4 |
Rymdålder Jupiters måne | -1,140 | 5,648 | 288,000 | +15% | +15% | 133,200 | 17,710 | 5 | 4 |
Rymdålder Titan | -1,230 | 6,059 | 312,000 | +16% | +16% | 145,700 | 18,990 | 5 | 4 |
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).
Anfall för attackerande armé
Försvar för attackerande armé