Shinto-tempel – nivå 7: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 226: | Rad 226: | ||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 35 | | style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 35 | ||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 8 | | style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 8 | ||
|- | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:center;" | Rymdålder Titan | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 312,000 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | +15% | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 145,700 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 60,700 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 35 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 8 | |||
|} | |} | ||
{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supply_production-660dd9d0f.png}} Resurssamling<br> | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods-49dc375be.png}} Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supply_production-660dd9d0f.png}} Resurssamling<br> |
Versionen från 12 juli 2023 kl. 11.51
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 3x4 | ||||||||||||
Presenterad med: | Event och Uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1d | om motiverade | |||||
Bronsålder | 60 | +15% | 900 | 900 | 35 | 8 |
Järnålder | 96 | +15% | 2,200 | 2,200 | 35 | 8 |
Tidig medeltid | 240 | +15% | 3,600 | 3,600 | 35 | 8 |
Högmedeltid | 480 | +15% | 5,000 | 5,000 | 35 | 8 |
Senmedeltid | 720 | +15% | 6,700 | 6,700 | 35 | 8 |
Kolonialålder | 1,200 | +15% | 10,100 | 8,500 | 35 | 8 |
Industriålder | 2,400 | +15% | 12,600 | 10,300 | 35 | 8 |
Progressiva eran | 3,600 | +15% | 15,300 | 12,100 | 35 | 8 |
Modern tid | 6,000 | +15% | 19,100 | 14,000 | 35 | 8 |
Postmodern tid | 9,600 | +15% | 24,000 | 16,000 | 35 | 8 |
Nutid | 14,400 | +15% | 31,300 | 18,000 | 35 | 8 |
Morgondagens tidsålder | 24,000 | +15% | 36,200 | 20,200 | 35 | 8 |
Framtidsepok | 38,400 | +15% | 41,500 | 22,100 | 35 | 8 |
Arktisk Framtid | 57,600 | +15% | 47,100 | 24,300 | 35 | 8 |
Oceanisk framtid | 72,000 | +15% | 53,100 | 26,600 | 35 | 8 |
Virtuell framtid | 96,000 | +15% | 59,500 | 28,800 | 35 | 8 |
Rymdålder Mars | 156,000 | +15% | 99,400 | 46,600 | 35 | 8 |
Rymdålder Asteroidbälte | 216,000 | +15% | 110,100 | 50,000 | 35 | 8 |
Rymdålder Venus | 252,000 | +15% | 121,400 | 53,600 | 35 | 8 |
Rymdålder Jupiters måne | 288,000 | +15% | 133,200 | 57,100 | 35 | 8 |
Rymdålder Titan | 312,000 | +15% | 145,700 | 60,700 | 35 | 8 |
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).
Resurssamling