Elefantens kunglighet: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 231: | Rad 231: | ||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 6 | | style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 6 | ||
| style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 70 | | style="background-color:#2a4a6d;border-color:#193049;color:#aaeddf;text-align:right;" | 70 | ||
|- | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:center;" | Rymdålder Titan | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 312,000 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | +10% | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 189,400 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 790 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 6 | |||
| style="background-color:#255a3e;border-color:#457b41;color:#e9f6a1;text-align:right;" | 70 | |||
|} | |} | ||
{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/clan_power-401bb7ea8.png}} Makt kan endast produceras om du är medlem i ett imperium. Det läggs till i den dagliga beräkningen.<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_guild_goods-e1fb74f07.png}} Skattkammarvaror kan endast produceras om du är medlem i ett imperium.<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/att_boost_attacker-6070a3719.png}} Anfall för attackerande armé<br> | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/clan_power-401bb7ea8.png}} Makt kan endast produceras om du är medlem i ett imperium. Det läggs till i den dagliga beräkningen.<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/icon_great_building_bonus_guild_goods-e1fb74f07.png}} Skattkammarvaror kan endast produceras om du är medlem i ett imperium.<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/att_boost_attacker-6070a3719.png}} Anfall för attackerande armé<br> |
Versionen från 12 juli 2023 kl. 11.50
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 4x3 | ||||||||||||
Kedja: | Den Mäktiga Elefanten | ||||||||||||
Presenterad med: | Event och Uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1d | ||||||
Bronsålder | 60 | +10% | 1,100 | 130 | 6 | 70 |
Järnålder | 96 | +10% | 2,800 | 163 | 6 | 70 |
Tidig medeltid | 240 | +10% | 4,700 | 196 | 6 | 70 |
Högmedeltid | 480 | +10% | 6,600 | 229 | 6 | 70 |
Senmedeltid | 720 | +10% | 8,700 | 262 | 6 | 70 |
Kolonialålder | 1,200 | +10% | 13,200 | 295 | 6 | 70 |
Industriålder | 2,400 | +10% | 16,400 | 328 | 6 | 70 |
Progressiva eran | 3,600 | +10% | 19,900 | 361 | 6 | 70 |
Modern tid | 6,000 | +10% | 24,800 | 394 | 6 | 70 |
Postmodern tid | 9,600 | +10% | 31,200 | 427 | 6 | 70 |
Nutid | 14,400 | +10% | 40,600 | 460 | 6 | 70 |
Morgondagens tidsålder | 24,000 | +10% | 47,000 | 493 | 6 | 70 |
Framtidsepok | 38,400 | +10% | 53,900 | 526 | 6 | 70 |
Arktisk Framtid | 57,600 | +10% | 61,300 | 559 | 6 | 70 |
Oceanisk framtid | 72,000 | +10% | 69,100 | 592 | 6 | 70 |
Virtuell framtid | 96,000 | +10% | 77,400 | 625 | 6 | 70 |
Rymdålder Mars | 156,000 | +10% | 129,200 | 658 | 6 | 70 |
Rymdålder Asteroidbälte | 216,000 | +10% | 143,200 | 691 | 6 | 70 |
Rymdålder Venus | 252,000 | +10% | 157,800 | 724 | 6 | 70 |
Rymdålder Jupiters måne | 288,000 | +10% | 173,200 | 757 | 6 | 70 |
Rymdålder Titan | 312,000 | +10% | 189,400 | 790 | 6 | 70 |
Makt kan endast produceras om du är medlem i ett imperium. Det läggs till i den dagliga beräkningen.
Skattkammarvaror kan endast produceras om du är medlem i ett imperium.
Anfall för attackerande armé