Senmedeltid Varubyggnader: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
(4 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{{ | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Byggnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Kostnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Krav | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Bidrar med | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Producerar | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/G_SS_LateMiddleAge_Gunpowder-0653895d9.png}}<br />[[Krutfaktor]] | ||
| | | 27,000 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>54,000 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />580 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | ||
| | | 270 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} | ||
| | | 1 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gunpowder-8e002bccc.png}} / 4h | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/G_SS_LateMiddleAge_Metalfoundry-409ad580c.png}}<br />[[Mässingsgjuteri]] | ||
| | | 27,000 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>54,000 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 4x4<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />580 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | ||
| | | 480 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} | ||
| | | 1 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/brass-ebf74a98d.png}} / 4h | ||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/G_SS_LateMiddleAge_Silkweaver-91918797b.png}}<br />[[Silkesfabrik]] | |||
| 27,000 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>54,000 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />580 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | |||
| 270 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} | |||
| 1 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/silk-651234ca6.png}} / 4h | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/G_SS_LateMiddleAge_Stonecarver-ac8bb999f.png}}<br />[[Basalthuggare]] | |||
| 27,000 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>54,000 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 4x4<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />580 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | |||
| 480 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} | |||
| 1 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/basalt-a3625a5a6.png}} / 4h | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/G_SS_LateMiddleAge_Talc-5fdc6ac6f.png}}<br />[[Talkhuggare]] | |||
| 27,000 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money-ecd40aa19.png}} Mynt<br/>54,000 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies-660dd9d0f.png}} Resurser | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size-5ae5e0c1b.png}} 3x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street-02b2ff628.png}} 1x1<br />580 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/population-e6f83cb5e.png}} Befolkning | |||
| 270 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/rank-57652d887.png}} | |||
| 1 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/talc-87d1b0026.png}} / 4h | |||
|} |
Nuvarande version från 5 juli 2023 kl. 17.22
Byggnader | Kostnader | Krav | Bidrar med | Producerar |
---|---|---|---|---|
Krutfaktor |
27,000 Mynt 54,000 Resurser |
3x3 1x1 580 Befolkning |
270 | 1 / 4h |
Mässingsgjuteri |
27,000 Mynt 54,000 Resurser |
4x4 1x1 580 Befolkning |
480 | 1 / 4h |
Silkesfabrik |
27,000 Mynt 54,000 Resurser |
3x3 1x1 580 Befolkning |
270 | 1 / 4h |
Basalthuggare |
27,000 Mynt 54,000 Resurser |
4x4 1x1 580 Befolkning |
480 | 1 / 4h |
Talkhuggare |
27,000 Mynt 54,000 Resurser |
3x3 1x1 580 Befolkning |
270 | 1 / 4h |