Skördelada – nivå 1: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 244: | Rad 244: | ||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1 | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1 | ||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 394 | | style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 394 | ||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Jupiters måne | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 7,430 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 4,942 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 288,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 71,100 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 31,380 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 1 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 440 | |||
|} | |} |
Versionen från 25 april 2022 kl. 15.16
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Bostadsbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 4x3 | ||||||||||||
Set: | Skördegård | ||||||||||||
Presenterad med: | Event och Uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1d | 1 x | 2 x | 3 x | ||||
Bronsålder | 350 | 85 | 60 | 500 | 500 | 1 | 6 |
Järnålder | 610 | 183 | 96 | 1,200 | 1,190 | 1 | 7 |
Tidig medeltid | 670 | 280 | 240 | 1,900 | 1,980 | 1 | 9 |
Högmedeltid | 750 | 394 | 480 | 2,700 | 2,770 | 1 | 11 |
Senmedeltid | 830 | 517 | 720 | 3,600 | 3,660 | 1 | 12 |
Kolonialålder | 980 | 652 | 1,200 | 5,400 | 4,650 | 1 | 14 |
Industriålder | 1,100 | 797 | 2,400 | 6,700 | 5,640 | 1 | 20 |
Progressiva eran | 1,210 | 951 | 3,600 | 8,200 | 6,630 | 1 | 27 |
Modern tid | 1,300 | 1,115 | 6,000 | 10,200 | 7,720 | 1 | 39 |
Postmodern tid | 1,350 | 1,285 | 9,600 | 12,800 | 8,810 | 1 | 54 |
Nutid | 1,570 | 1,465 | 14,400 | 16,700 | 9,900 | 1 | 78 |
Morgondagens tidsålder | 1,910 | 1,651 | 24,000 | 19,300 | 11,090 | 1 | 105 |
Framtidsepok | 2,290 | 1,846 | 38,400 | 22,100 | 12,180 | 1 | 139 |
Arktisk Framtid | 2,660 | 2,048 | 57,600 | 25,100 | 13,370 | 1 | 178 |
Oceanisk framtid | 3,070 | 2,255 | 72,000 | 28,300 | 14,650 | 1 | 216 |
Virtuell framtid | 3,670 | 2,470 | 96,000 | 31,700 | 15,840 | 1 | 255 |
Rymdålder Mars | 5,870 | 3,909 | 156,000 | 53,000 | 25,640 | 1 | 301 |
Rymdålder Asteroidbälte | 6,380 | 4,246 | 216,000 | 58,700 | 27,520 | 1 | 348 |
Rymdålder Venus | 6,890 | 4,590 | 252,000 | 64,700 | 29,500 | 1 | 394 |
Rymdålder Jupiters måne | 7,430 | 4,942 | 288,000 | 71,100 | 31,380 | 1 | 440 |