Jordklotsfontän: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 186: | Rad 186: | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | +10% | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | +10% | ||
| style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | +10% | | style="background-color:#291daf;border-color:#0d72fc;color:#ccceff;text-align:right;" | +10% | ||
|- | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:center;" | Rymdålder Venus | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 10,340 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | 189,000 | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | +10% | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | +10% | |||
| style="background-color:#99540b;border-color:#e77d00;color:#ffce7d;text-align:right;" | +10% | |||
|} | |} | ||
{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supply_production-660dd9d0f.png}} Resurssamling<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/att_boost_defender-c451b9a82.png}} för försvarande armé<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/def_boost_defender-e7479df34.png}} för försvarande armé<br> | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supply_production-660dd9d0f.png}} Resurssamling<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/att_boost_defender-c451b9a82.png}} för försvarande armé<br>{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/def_boost_defender-e7479df34.png}} för försvarande armé<br> |
Versionen från 15 april 2021 kl. 09.53
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | Kulturbyggnader | ||||||||||||
Gata: | 1x1 | ||||||||||||
Storlek: | 3x3 | ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | ||||
---|---|---|---|---|---|
Bronsålder | 300 | 45 | +6% | +6% | +6% |
Järnålder | 420 | 72 | +6% | +6% | +6% |
Tidig medeltid | 540 | 180 | +6% | +6% | +6% |
Högmedeltid | 650 | 360 | +6% | +6% | +6% |
Senmedeltid | 770 | 540 | +7% | +7% | +7% |
Kolonialålder | 900 | 900 | +7% | +7% | +7% |
Industriålder | 1,020 | 1,800 | +7% | +7% | +7% |
Progressiva eran | 1,120 | 2,700 | +7% | +7% | +7% |
Modern tid | 1,270 | 4,500 | +8% | +8% | +8% |
Postmodern tid | 1,440 | 7,200 | +8% | +8% | +8% |
Nutid | 1,630 | 10,800 | +8% | +8% | +8% |
Morgondagens tidsålder | 1,980 | 18,000 | +8% | +8% | +8% |
Framtidsepok | 2,640 | 28,800 | +9% | +9% | +9% |
Arktisk Framtid | 3,220 | 43,200 | +9% | +9% | +9% |
Oceanisk framtid | 4,080 | 54,000 | +9% | +9% | +9% |
Virtuell framtid | 5,500 | 72,000 | +9% | +9% | +9% |
Rymdålder Mars | 8,810 | 117,000 | +10% | +10% | +10% |
Rymdålder Asteroidbälte | 9,570 | 162,000 | +10% | +10% | +10% |
Rymdålder Venus | 10,340 | 189,000 | +10% | +10% | +10% |
Resurssamling
för försvarande armé
för försvarande armé