Diplomati Feudala Japan: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
(Skapade sidan med '{{#ask: Category:Feudala Japan BuildingType::Diplomati | ?Name | ?ExternalImage | ?Costs | ?Requirements | ?Size | ?StreetLevel | ?Provides | ?Produces | ?ProductionTi...') |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{{ | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Byggnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Kostnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Krav | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Bidrar med | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Producerar | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy1.png}}<br />[[Tōrō (Feudala Japan)]] | ||
| | | 5 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>7 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | ||
| | | 6 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | ||
| | | | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy2.png}}<br />[[Dekorerad Torii-port (Feudala Japan)]] | ||
| | | 23 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>32 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 3x1<br />Ingen gata krävs<br /> | ||
| | | 36 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | ||
| | | | ||
}} | |- | ||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy3.png}}<br />[[Helig Torii-port (Feudala Japan)]] | |||
| 23 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>32 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 1x3<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 36 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy4.png}}<br />[[Zenträdgård (Feudala Japan)]] | |||
| 60 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>84 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 3x2<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 108 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy5.png}}<br />[[Shinto-helgedom (Feudala Japan)]] | |||
| 30 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>42 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 2x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br />26 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/japanese.png}} Japansk <br/> | |||
| 36 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| 33 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/koban_coins.png}} / 5m | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy6.png}}<br />[[Tehus (Feudala Japan)]] | |||
| 90 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>126 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 3x4<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br />51 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/japanese.png}} Japansk <br/> | |||
| 144 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| 85 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/koban_coins.png}} / 5m | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Japanese_Diplomacy7.png}}<br />[[Dojo (Feudala Japan)]] | |||
| 150 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>210 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 5x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br />63 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/japanese.png}} Japansk <br/> | |||
| 270 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| 122 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/koban_coins.png}} / 5m | |||
|} |
Versionen från 12 januari 2021 kl. 13.40
Byggnader | Kostnader | Krav | Bidrar med | Producerar |
---|---|---|---|---|
Tōrō (Feudala Japan) |
5 Mynt 7 Resurser |
1x1 Ingen gata krävs |
6 Diplomati |
|
Dekorerad Torii-port (Feudala Japan) |
23 Mynt 32 Resurser |
3x1 Ingen gata krävs |
36 Diplomati |
|
Helig Torii-port (Feudala Japan) |
23 Mynt 32 Resurser |
1x3 Ingen gata krävs |
36 Diplomati |
|
Zenträdgård (Feudala Japan) |
60 Mynt 84 Resurser |
3x2 Ingen gata krävs |
108 Diplomati |
|
Shinto-helgedom (Feudala Japan) |
30 Mynt 42 Resurser |
2x3 1x1 26 Japansk |
36 Diplomati |
33 / 5m |
Tehus (Feudala Japan) |
90 Mynt 126 Resurser |
3x4 1x1 51 Japansk |
144 Diplomati |
85 / 5m |
Dojo (Feudala Japan) |
150 Mynt 210 Resurser |
5x3 1x1 63 Japansk |
270 Diplomati |
122 / 5m |