Diplomati Forntida Egypten: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
(Skapade sidan med '{{#ask: Category:Forntida Egypten BuildingType::Diplomati | ?Name | ?ExternalImage | ?Costs | ?Requirements | ?Size | ?StreetLevel | ?Provides | ?Produces | ?Productio...') |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{{ | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Byggnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Kostnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Krav | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Bidrar med | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Producerar | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Egyptians_Diplomacy1.png}}<br />[[Krukväxt (Forntida Egypten)]] | ||
| | | 5 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>7 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 1x1<br />Ingen gata krävs<br /> | ||
| | | 7 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | ||
| | | | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Egyptians_Diplomacy10.png}}<br />[[Pyramid (Forntida Egypten)]] | ||
| | | 450 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>630 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/>242 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/egyptians.png}} Egyptier <br/> | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 6x6<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br /> | ||
| | | 890 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | ||
| | | 143 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/deben.png}} / 5m | ||
}} | |- | ||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Egyptians_Diplomacy2.png}}<br />[[Odlade palmer (norr) (Forntida Egypten)]] | |||
| 15 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>21 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 1x2<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 26 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Egyptians_Diplomacy3.png}}<br />[[Odlade palmer (öster) (Forntida Egypten)]] | |||
| 15 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>21 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 2x1<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 26 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Egyptians_Diplomacy4.png}}<br />[[Utsmyckad palmträdgård (norr) (Forntida Egypten)]] | |||
| 30 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>42 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 1x3<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 55 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Egyptians_Diplomacy5.png}}<br />[[Utsmyckad palmträdgård (öster) (Forntida Egypten)]] | |||
| 30 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>42 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 3x1<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 55 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Egyptians_Diplomacy6.png}}<br />[[Oas (Forntida Egypten)]] | |||
| 113 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>158 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 3x3<br />Ingen gata krävs<br /> | |||
| 223 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Egyptians_Diplomacy7.png}}<br />[[Gudomlig staty (Forntida Egypten)]] | |||
| 30 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>42 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/>41 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/egyptians.png}} Egyptier <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 3x2<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br /> | |||
| 39 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| 8 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/deben.png}} / 5m | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Egyptians_Diplomacy8.png}}<br />[[Vattenträdgård (Forntida Egypten)]] | |||
| 68 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>95 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/>61 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/egyptians.png}} Egyptier <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 3x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br /> | |||
| 117 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| 13 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/deben.png}} / 5m | |||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/J_SS_Egyptians_Diplomacy9.png}}<br />[[Procession (Forntida Egypten)]] | |||
| 240 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>336 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/>162 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/egyptians.png}} Egyptier <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 6x4<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br /> | |||
| 437 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/diplomacy.png}} Diplomati <br/> | |||
| 65 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/deben.png}} / 5m | |||
|} |
Versionen från 12 januari 2021 kl. 13.40
Byggnader | Kostnader | Krav | Bidrar med | Producerar |
---|---|---|---|---|
![]() Krukväxt (Forntida Egypten) |
5 ![]() 7 ![]() |
![]() Ingen gata krävs |
7 ![]() |
|
![]() Pyramid (Forntida Egypten) |
450 ![]() 630 ![]() 242 ![]() |
![]() ![]() |
890 ![]() |
143 ![]() |
![]() Odlade palmer (norr) (Forntida Egypten) |
15 ![]() 21 ![]() |
![]() Ingen gata krävs |
26 ![]() |
|
![]() Odlade palmer (öster) (Forntida Egypten) |
15 ![]() 21 ![]() |
![]() Ingen gata krävs |
26 ![]() |
|
![]() Utsmyckad palmträdgård (norr) (Forntida Egypten) |
30 ![]() 42 ![]() |
![]() Ingen gata krävs |
55 ![]() |
|
![]() Utsmyckad palmträdgård (öster) (Forntida Egypten) |
30 ![]() 42 ![]() |
![]() Ingen gata krävs |
55 ![]() |
|
![]() Oas (Forntida Egypten) |
113 ![]() 158 ![]() |
![]() Ingen gata krävs |
223 ![]() |
|
![]() Gudomlig staty (Forntida Egypten) |
30 ![]() 42 ![]() 41 ![]() |
![]() ![]() |
39 ![]() |
8 ![]() |
![]() Vattenträdgård (Forntida Egypten) |
68 ![]() 95 ![]() 61 ![]() |
![]() ![]() |
117 ![]() |
13 ![]() |
![]() Procession (Forntida Egypten) |
240 ![]() 336 ![]() 162 ![]() |
![]() ![]() |
437 ![]() |
65 ![]() |