Bostadsbyggnader Azteker: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
(Skapade sidan med '{{#ask: Category:Azteker BuildingType::Bostadsbyggnader | ?Name | ?ExternalImage | ?Costs | ?Requirements | ?Size | ?StreetLevel | ?Provides | ?Produces | ?ProductionT...') |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{{ | {| style="margin: auto; width: 100%" class="sortable jquery-tablesorter" | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Byggnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Kostnader | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Krav | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Bidrar med | ||
| | ! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Producerar | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/R_SS_Aztecs_Residential1.png}}<br />[[Macehualtin- hydda (Azteker)]] | ||
| | | 36 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>45 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 2x2<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br /> | ||
| | | 16 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/aztecs.png}} Azteker <br/> | ||
| | | 88 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/cocoa_beans.png}} / 4h | ||
| | |- | ||
| | | {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/R_SS_Aztecs_Residential2.png}}<br />[[Yaoteguihua- bostad (Azteker)]] | ||
| | | 108 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>135 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | ||
| | | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 3x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br /> | ||
| | | 59 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/aztecs.png}} Azteker <br/> | ||
| | | 354 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/cocoa_beans.png}} / 8h | ||
|- | |||
| {{sized-external-image|70px|https://foese.innogamescdn.com/assets/city/buildings/R_SS_Aztecs_Residential3.png}}<br />[[Pipiltinpalats (Azteker)]] | |||
| 225 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/money.png}} Mynt <br/>282 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/supplies.png}} Resurser <br/> | |||
| {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png}} 5x3<br />{{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png}} 1x1<br /> | |||
| 153 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/aztecs.png}} Azteker <br/> | |||
| 1,793 {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/cocoa_beans.png}} / 1d | |||
|} |
Versionen från 12 januari 2021 kl. 13.40
Byggnader | Kostnader | Krav | Bidrar med | Producerar |
---|---|---|---|---|
Macehualtin- hydda (Azteker) |
36 Mynt 45 Resurser |
2x2 1x1 |
16 Azteker |
88 / 4h |
Yaoteguihua- bostad (Azteker) |
108 Mynt 135 Resurser |
3x3 1x1 |
59 Azteker |
354 / 8h |
Pipiltinpalats (Azteker) |
225 Mynt 282 Resurser |
5x3 1x1 |
153 Azteker |
1,793 / 1d |