Yggdrasil – nivå 8: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
![goods.png](https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods.png)
Ingen redigeringssammanfattning |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 25: | Rad 25: | ||
| style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | | style="width: 30%;" | '''Presenterad med:''' | ||
| style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | | style="width: 70%;" | [[Evenemang och uppdragsserier]] | ||
|- | |||
| style="width: 30%;" | '''Bytesvärde för föremål:''' | |||
| style="width: 70%;" | | |||
{| | |||
|- | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | Tid | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/trade_coins.png}} | |||
! style="text-align: center; font-weight: bold;" | {{sized-external-image|25px|https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/gemstones.png}} | |||
|- | |||
| 2h | |||
| 10,800 | |||
| 14 - 22 | |||
|- | |||
| 8h | |||
| 13,500 | |||
| 17 - 27 | |||
|- | |||
| 1d | |||
| 16,200 | |||
| 21 - 32 | |||
|} | |||
|} | |} | ||
Versionen från 2 december 2019 kl. 16.30
![]() | |||||||||||||
Egenskaper | |||||||||||||
| |||||||||||||
Typ: | ![]() | ||||||||||||
Gata: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/street.png 1x1Property "StreetLevel" (as page type) with input value "![]() | ||||||||||||
Storlek: | https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/size.png 3x3Property "Size" (as page type) with input value "![]() | ||||||||||||
Presenterad med: | Evenemang och uppdragsserier | ||||||||||||
Bytesvärde för föremål: |
|
Ålder | Bidrar med | Producerar | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() | |
1d | om motiverade | ||||||
Bronsålder | 45 | +24% | 700 | 700 | 15 | 20 | 6 |
Järnålder | 72 | +24% | 1,800 | 1,800 | 20 | 20 | 6 |
Tidig medeltid | 180 | +24% | 2,900 | 2,900 | 24 | 20 | 6 |
Högmedeltid | 360 | +24% | 4,100 | 4,100 | 28 | 20 | 6 |
Senmedeltid | 540 | +24% | 5,400 | 5,400 | 32 | 20 | 6 |
Kolonialålder | 900 | +24% | 8,200 | 6,900 | 39 | 20 | 6 |
Industriålder | 1,800 | +24% | 10,300 | 8,300 | 54 | 20 | 6 |
Progressiva eran | 2,700 | +24% | 12,500 | 9,800 | 75 | 20 | 6 |
Modern tid | 4,500 | +24% | 15,500 | 11,400 | 107 | 20 | 6 |
Postmodern tid | 7,200 | +24% | 19,500 | 13,000 | 149 | 20 | 6 |
Nutid | 10,800 | +24% | 25,400 | 14,600 | 213 | 20 | 6 |
Morgondagens tidsålder | 18,000 | +24% | 29,400 | 16,400 | 287 | 20 | 6 |
Framtidsepok | 28,800 | +24% | 33,700 | 18,000 | 382 | 20 | 6 |
Arktisk Framtid | 43,200 | +24% | 38,300 | 19,700 | 488 | 20 | 6 |
Oceanisk framtid | 54,000 | +24% | 43,200 | 21,700 | 594 | 20 | 6 |
Virtuell framtid | 72,000 | +24% | 48,400 | 23,400 | 701 | 20 | 6 |
Rymdålder Mars | 117,000 | +24% | 80,800 | 37,900 | 828 | 20 | 6 |
![goods.png](https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/goods.png)
Producerar en mängd varor från byggnadens tidsålder (åt dig själv).
![att_boost_attacker.png](https://foese.innogamescdn.com/assets/shared/icons/att_boost_attacker.png)
Ökar attackförbättringen för spelarens anfallande armé.